Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Tech

Instagram vjen me surprizën e madhe që do ju fiksojë të gjithëve

Instagram vjen me surprizën e madhe që do ju fiksojë të

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj aplikacionit për video të shkurta, TikTok.

Njësoj si Tik Tok edhe Instagram Reels i lejon përdoruesit të krijojnë video 15 sekondëshe duke përdorur këngë të famshme. Në planet e Instagram-it është që Reels të jetë vendi i ardhshëm ku përdoruesit të marrin pjesë në sfida argëtuese dhe trende të reja.

Madje, përdoruesit nuk kanë as pse të shqetësohen për të drejtat e autorit në lidhje me muzikën që do të zgjedhin në Reels, pasi Instagram-i po bashkëpunon me emra të mëdhenj shtëpiash diskografike për t’ju bërë lehtësisht të aksesueshëm përdoruesëve.