Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

iPhone-t e rinj dolën dhe çmimi është i pabesueshëm në krahasim me modelin X(VIDEO)

Postuar: 11/09/2019 - 07:28

Mbrëmjen e sotme, kompania Apple ka prezantuar në Kaliforni iPhone-in e shumëpritur 11, i cili po çmend rrjetin.

Këtë herë, modeli i ri vjen më i përmirësuar se iPhone X, duke sjellë një dizajn pak më ndryshe dhe 6 ngjyra mes të cilave mund të zgjidhni.
 
iPhone 11 do të ketë një konfigurim të trefishtë të kamerave, jetëgjatësi të baterisë, ekran 6.1 inç  dhe Face ID të përmirësuar.
 
 
Tre smartfonët e ri në prezantim janë iPhone 11, iPhone 11 pro dhe iPhone 11 Pro Max.
 
Modelet e tyre do të jenë me memorie  64 GB, 256 GB adhe 512 GB.
 
Iphone 11 do të kushtojë 749 dollarë, iPhone 11 Pro 999 dollarë dhe Iphone 11 Pro Max 1099 dollarë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 09:01

Facebook njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë. Kompania tha se shumë profile false ishin fshirë menjëherë pasi ato ishin krijuar.

Postuar: 10/11/2019 - 14:45

Fotot e postuara në Instagram nuk kanë ‘kuptim’ pa like-t dhe komentet, madje sh

Postuar: 09/11/2019 - 21:56

Rrjeti social shumë i përdorur, Instagram, ka pësuar ndryshime rrënjësore muajt e fundit.

Postuar: 09/11/2019 - 18:31

Këto ditë kur performancat në telefona inteligjentë kanë filluar të jenë të njejta, një nga dal

Postuar: 08/11/2019 - 19:20

Telefoni i parë i palosshëm i Samsung, Galaxy Fold, po garon drejtpërdrejt kundër të parit të H

Postuar: 07/11/2019 - 17:55

Pekini ka njoftuar sot planet për zhvillimin e teknologjisë 6G duke tentuar të çimentojë suprem

Postuar: 06/11/2019 - 14:43

Pas aludimeve të shumta ditët e fundit për krijimin e rrjetit 5G  të internetit, vjen reagim