Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ju ka marrë malli për makinën e James Bondit? Aston Martin ringjall legjendën

Postuar: 22/08/2018 - 20:12

Nuk është aspak një shaka. “Është një fantazi për koleksionistët”, thotë Andy Palmer, President i Aston Martin, markës historike britanike që ka vendosur të prodhojë 25 njësi të Aston Martin DB5, modeli legjendar që është parë në filmat James Bond.

Për herë të parë, ky mjet fantastik u shfaq në “Goldfinger” të vitit 1964. Tani, do të dalë në treg në vitin 2020 dhe do të kushtojë plot 3,7 milionë euro.

25 makinat Aston Martin DB5 do të kenë ngjyrë gri dhe do të kenë të gjitha pajisjet që DB5 ka pasur në filmat e agjentit 007, përfshi këtu automatikët e fshehur, që sigurisht nuk do të jenë armë të vërteta zjarri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 17:26

Facebook duhet të respektojë deri në fund të vitit kërkesën për transparencë në lidhje me kushtet e përdorimit dhe të shërbimeve që do t’u ofrojë përdoruesve, ose Komuniteti Europian do t’u kërkojë autorit

Postuar: 20/09/2018 - 13:12

Shpëtimtari i planetit tonë grumbullon pesë TON plastike prej oqeanit çdo ditë dhe riciklon atë p

Postuar: 20/09/2018 - 13:04

Së fundmi, “gjigandi” i makinave ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme q

Postuar: 19/09/2018 - 23:10

Apple ka prezantuar më 12 shtator tri modele të reja të telefonave të mençur - iPhone XS, iPhone

Postuar: 19/09/2018 - 22:20

 Ju ndodh që të celulari juaj të fiket papritmas gjatë kohës që ju e përdorni?

Postuar: 19/09/2018 - 17:32

Shkenctarët në Mbretërinë e Bashkuar kanë krijuar lidhjen e internetit duke përdorur fibra optike

Postuar: 19/09/2018 - 13:20

Departamenti amerikan i drejtësisë ka hapur një hetim penal në lidhje me Tesla, pas një komenti n