Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ju prezantojmë me lamborghinin më të fuqishëm që keni parë ndonjëherë/ Video

Video: 

Postuar: 20/03/2017 - 21:15

Ndërtuesit e automjeteve shpesh  përdorin imazhe ngacmuese, klipe të ndryshme per të reklamuar produktin e tyre të ri , por lamborghini ka vendosur ta thyej traditën këtë vit.

Javën e kaluar super prodhuesi Italian dërgoi makinën e tij më ekstreme Huracan të performonte rreth Nurburgring e famshëm për një xhiro rekord. Rezultati ishte një kohë prej 6 min e 52 sekonda, pesë sekonda më shpejtë se Spyder porche (e cila ishte mbajtësi aktual i rekordit)

Ishte ky “tapeti i kuq” me të cilën Lamborghini prezantoi modelin e saj të ri në këtë vit në Geneva Motor Show.

Huracan nuk është  vetëm më e shpejta por edhe modeli më i fuqishëm i i lamborghinit V 10 e ndërtuar ndonjëherë, me 640 kuaj fuqi

Përtej fuqisë shtesë lamborghini ka derdhur 88 paund në sajë të huracan për të arritur një përdorim më të gjërë.

Detajet e plota do të zbulohen në shfaqjen e Gjenevës, por e fshehtë pas shpejtësisë së Performante ështëedhe  një kombinim i Aerodinamikës së sofistikuar dhe zvogëlimit të peshës. Zyrtarët Lamborghini kanë përmendur karakteristika aerodinamike, ata pretendojnë se do të rrisin  cmimin  për makinat e rrugëve, dhe Performante pritet të jetë 220 paundmë  lirë se një  veturë standarte e  Huracán. Ajo do të përdorë një version të akordimit prej 5.2-litra të V10 Standard Huracan-së.

Lamborghini Huracan Performante arrin këtë verë në një shifër duke filluar prej  274.390 $.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/03/2017 - 12:11

Apple  sjell në treg telefonin inteligj

Postuar: 23/03/2017 - 21:35

Disa miliona pinguinë Adélie më shumë jetojnë në kontinentin e akullt të Antarktikës, nga sa mendohej më parë, raportonin dje shkencëtarët.

Postuar: 23/03/2017 - 20:55

Invalidët me gjymtyrë artificiale pritet të kenë më shumë ndjesi të prekjes, temperaturës apo përbëries, falë një eksperimenti të Universitetit mbi krijimin e lëkurës artificial

Postuar: 23/03/2017 - 20:03

Royal Dutch Shell, Statoil ASA dhe Eni SpA janë tre nga kompanitë më të mëdha energjetike me shumë sonda detare në Detin e Veriut, që kohët e fundit kanë vendosur të operoj

Postuar: 22/03/2017 - 22:44

Acer  R13 është  pak i shtrenjtë si chromebook , duke filluar 400$ por është me ҫmim të përktyer me të gjitha karakteristikat që ofron.

Postuar: 22/03/2017 - 19:12

Lajme të reja kanë ardhur nga  llogaria twetter e Evan Blass,Këtë herë Evan ndau me ne disa pasqyrime të reja të Samsung Galaxy S8 në jo një as dy por plot tre ngjyra të nd

Postuar: 22/03/2017 - 18:21

Veprimi për të mbrojtur planetin ka qenë shpeshherë një detyrë e vështirë e në disa raste e pamundur, prej kulturave dhe politikave të vendeve të ndryshme, si dhe rezistencës së