Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kalashnikov prezanton makinën elektrike

Postuar: 24/08/2018 - 14:36

Prodhuesi rus i armëve Kalashnikov ka prezantuar makinë e re elektrike të frymëzuar nga një model i rrallë i vitit 1970, duke thënë se teknologjia e re do të rivalizojë Teslën e Elon Musk.

Marka, e njohur më së miri për AK-47, paraqiti prototipin ngjyrë blu CV-1 në nj ekspozitë jashtë Moskës.

Ajo duke si një makinë Lava dhe u frymëzuar nga një model sovjetik i viteve 1970 i quajtur 'Izh-Kombi', tha në një deklaratë në faqen e internetit Kalashnikov.

Makina ka një fuqi maksimale prej 500 kË me një shpejtësi maksimale prej 80 km/h. Kompania thotë se ajo mund të shkojë nga 0 në 97 km/h në 6 sekonda.

Por gjithsesi nuk është dhënë ndonjë përparësi specifike që CV-1 ka mbi Teslan.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 19:02

Makinat pa shoferë pritet ta fusin transportin e të ardhmes së afërt në utopi, kështu të paktën sipas shumicës së komentuesve.
 

Postuar: 13/11/2018 - 15:41

Ideja e kompanive në Mbretërinë e Bashkuar pë të implantuar punonjësve mikroçipë në mënyrë që t

Postuar: 13/11/2018 - 15:16

Një aplikacion i ri po i zemrës, i jep pacientëve një dhomë emergjente në pëllëmbën e duarve të t

Postuar: 13/11/2018 - 14:39

Disa prej kompanive më të mëdha britanike po planifikojnë t’u implantojnë punonjësve mikroç

Postuar: 11/11/2018 - 23:00

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp duhet të dinë se duke filluar nga dita e nesërme mund të humbasi

Postuar: 10/11/2018 - 18:24

Policët në Dubai kanë nisur të trajnohen me motoçikleta fluturuese për të luftuar krimin.

Postuar: 10/11/2018 - 17:14

Rregullisht  NASA publikon foto kozmike që duket sikur vijnë nga pëlhura e ndonjë pikori.