Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone X

Postuar: 09/11/2017 - 22:50

Ndërkohë që Iphone X është i shtrenjtë për tu blerë është dhe i shtrenjtë për t’u prodhuar, por jo aq i shtrenjtë sa ju mendoni.

Kostoja për prodhim e një Iphone X është 357 dollarë sipas TechInsights.

Por meqë shitja e Iphone filon nga 999 dollarë, kjo do të thotë një fitim i lartë për kompaninë, 64 %.

E gjitha përkthehet në faktin që Apple fiton më shumë para për Iphone X sesa për Iphone 8 që është më i lirë në çmim.

Iphone X ka ekranin e madh OLED, karikimin ëireless dhe sistemi i kameras i jep shumë cilësi celularit por i shton dhe çmimin.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 22

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2018 - 21:19

Fansat e Windows 10 janë vënë në gatishmëri për një softuer me qëllim të keq që mund të ngadalësojë kompjuterët e tyre deri në një ritëm kërmilli dhe është i padukshëm për ta.

Postuar: 20/05/2018 - 09:54

Një kompani franceze që synon të eleminojë bllokimin e udhëtarëve me automjete në trafik, ka nisur një projekt të ri në uji, pasi ka testuar taksinë e saj fluturuese ‘SeaB

Postuar: 18/05/2018 - 16:46

Tesla ka zhvilluar projektin e fundit të baterive në shkallë të gjerë që lidhet me stabilizimin e sistemit elektro-energjitik.

Postuar: 11/05/2018 - 20:42

Google pritet që të tregojë zhvillimin e intelegjencës artificiale në konferencën vjetore që do mbahet këtë mbrëmje.

Postuar: 10/05/2018 - 16:19

Me zhvillimin e teknologjive të reja, bëhen realitet koncepte të cilat kanë hyrë tashmë në fjalorin tonë.

Postuar: 09/05/2018 - 22:47

Google Photos është një nga mënyrat më të lehta dhe më të mira për të fituar të gjitha pamjet që bëni me telefonin tuaj.

Postuar: 09/05/2018 - 19:04

Sipas një raporti të ri nga Korea Jugore, smartfoni më i përfolur i palosshëm i Samsungut pritet të zyrtarizohet në muajin shkurt të vitit të ardhshëm, saktësisht në Kongresin B