Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kujdes! Këto aplikacione fotosh, mund t'ju bëjnë gjëmën (LISTA)

Postuar: 03/02/2019 - 16:14

Aplikacione me qëllime dëmtuese vazhdojnë të shfaqen, pavarësisht përmirësimeve në teknologjinë e monitorimit. Rasti më i fundit në Play Store është ai i 29 aplikacioneve të fotove për Android.
 
Ato jo vetëm që ishin krijuar për të dërguar reklama, por edhe për të mashtruar përdoruesit duke vjedhur të dhëna. Reklamat në disa raste kishin përmbajtje pornografike.
 
Grupi i aplikacioneve kishte për qëllim të “zbukuronte” fotot tuaja, por në të vërtetë vidhte foton e ngarkuar dhe u jepte përdoruesve një njoftim të rremë. Struktura e tyre kishte teknika të shumta kompresimi dhe arkivimi për të parandaluar analizimin dhe zbulimin e tyre. 
 
Nëse keni instaluar ndonjë prej tyre, ju këshillojmë ta hiqni sa më shpejtë:
 
-Pro Camera Beauty
-Cartoon Art Photo
-Emoji Camera
-Artistic effect Filter
-Art Editor
-Beauty Camera
-Selfie Camera Pro
-Horizon Beauty Camera
-Super Camera
-Art Effects for Photo
-Awesome Cartoon Art
-Art Filter Photo
-Art Filter Photo Effcts
-Cartoon Effect
-Art Effect
-Photo Editor
-Wallpapers HD
-Magic Art Filter Photo Editor
-Fill Art Photo Editor
-ArtFlipPhotoEditing
-Art Filter
-Cartoon Art Photo
-Prizma Photo Effect
-Cartoon Art Photo Filter
-Art Filter Photo Editor
-Pixture
-Art Effect
-Photo Art Effect
-Cartoon Photo Filter

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 19:47

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto të subjekteve që janë mbyllur si pasojë e fshehjes së të ardhurave.

Postuar: 18/07/2019 - 18:08

Instagram është duke fshehur numrin e pëlqimeve në postime, në disa vende duke përfshirë Australi

Postuar: 17/07/2019 - 18:17

Një aplikacion i ri që quhet “FaceApp” është kthyer në trendin e verës.

Postuar: 17/07/2019 - 12:28

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e t

Postuar: 16/07/2019 - 18:13

 Rrjeti social “Facebook” është gjobitur tashmë me një gjobë që ka vlerën e prej

Postuar: 16/07/2019 - 17:09

I ftuar në studion e Top Talk, kreu i PDK, Nard Ndoka foli për përgjimet e dosjeve 339 dhe 184, d

Postuar: 13/07/2019 - 08:51

Rregullatorët amerikanë kanë miratuar një gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh  ndaj