Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Makineria që përgjon çdo mesazh dhe telefonatë mbërrin në Tiranë, bisedat në WhatsApp dhe Viber nuk janë më private

Postuar: 13/09/2019 - 16:50

Shumë shpejt çdo mesazh dhe telefonatë që shqiptarët do të bëjnë në aplikacionet WhatsApp dhe Viber nuk do të jenë më private.

Aparatura e teknologjisë së fundit ndodhet tek godina e “Polit të Drejtësisë” dhe transkripton tekstet që vijnë përmes WhatsApp dhe Viber, si dhe çdo telefonatë.

Kujtojmë që një tender i tillë është bërë edhe në kohën e Adriatik Llallës, por pasi u dekonspirua në media, tenderi u anulua.

Ndoshta ky aparat ka ardhur në Shqipëri, pasi “WhatsApp”, tashmë është bërë një ndër aplikacionet më të përdorur .

Çdo kush nga ky moment e në vazhdim duhet t’i marrë parasysh pasojat për atë çfarë komunikon në “WhatsApp”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/10/2019 - 20:12

Instagram, një nga aplikacionet më të përdorur në botë për të biseduar apo edhe për të postuar foto ka marrë një vendim drastik.Nisur që nga ky moment nuk do të mundni të përdorni më opsionin “Following” p

Postuar: 04/10/2019 - 13:38

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, synon t'u ofrojë të gjithë përdoruesve të vet një

Postuar: 03/10/2019 - 19:16

Gjykata Evropiane e Drejtësisë pas një ankese nga ish-drejtuesja e Partisë së Gjelbër Austriake,

Postuar: 28/09/2019 - 09:40

Risitë shkencore që po vihen në jetë nga NASA, duket se nuk kanë fund.

Postuar: 20/09/2019 - 18:05

Apple akuzohet kohët e fundit se nuk arriti dot të mbrojë telefonat me update nga viruset dhe vje

Postuar: 18/09/2019 - 18:56

“Rama dhe Veliaj po kërkojnë të shantazhojnë dhe të kërkojnë vkm 510 që grabit kopshtin bot

Postuar: 14/09/2019 - 08:25

 Nuk kanë fund telashet për Lëvizjen Socialiste për Integrim.