Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Messenger i Facebook sjell opsionin e shumëkërkuar

Postuar: 16/11/2018 - 19:42

Facebook ka vendosur të implementojë më në fund opsionin “Unsend” në aplikacionin e Messenger.

Opsioni i është shfaqur një pjese të madhe të përdoruesve ditën e sotme dhe pritet të bëhet i përdorueshëm nga të gjithë.

Nëse keni dërguar një mesazh gabim, apo nëse jeni penduar për atë që keni dërguar në Messenger, me opsionin “Unsend” mund ta fshini.

Por mesazhet mund të fshihen brenda 10 minutave që nga koha e dërgimit. Mesazhet më të hershme nuk mund të fshihen.

Opsioni “Unsend” të jep dy mundësi, të fshish mesazhin vetëm për vete apo edhe për të tjerët. Çka do të thotë se askush nuk do mund ta shikojë më mesazhin pasi keni zgjedhur ta fshini.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2018 - 23:22

Reagimi me shpejtësi i kompjuterit pas dhënies së komandave është ideale për një punë pa nerva.

Por ka raste kur nuk ndodh një gjë e tillë, dhe kjo shkakton stres.

Postuar: 09/12/2018 - 19:13

Sonda InSight e NASA-s ka regjistruar tingujt e parë të erërave në Mars, gjatë javës së parë të o

Postuar: 07/12/2018 - 22:36

Shpesh ndodh që kur na thonë të mos e bëjmë diçka, na shtyn më shumë ta bëjmë.

Postuar: 07/12/2018 - 22:30

Rrjeti social Facebook është gjobitur sot me 10 milionë euro nga autoritetet italiane për keqin

Postuar: 07/12/2018 - 22:21

Kompania gjigante ‘AT&T’ pritet që së shpejti të lansoj aplikacionin “Sma

Postuar: 07/12/2018 - 22:17

Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe

Postuar: 07/12/2018 - 22:14

Një njoftim i ardhur së fundmi nga Faceebook na jep lajmin që askush se priste.