Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mund të duket e pabesueshme! Ja për çfarë është i aftë roboti më i ri i NASA-s

Postuar: 28/09/2019 - 09:40

Risitë shkencore që po vihen në jetë nga NASA, duket se nuk kanë fund. Roboti i quajtur “Shapeshifter” është në proces testimi nga një skuadër studiuesish në Laboratorin e Motorëve Reaktiv në Reaktiv.

Sipas NASA-s, roboti do të ketë shumë aftësi, pasi mundet të rrotullohet, të fluturojë e notojë.

“Shapeshifter” mund të ndahet në dy pjesë, dhe më pas dy gjysmat ngrihen në helika të vogla, duke e kthyer robotin në dron fluturues për eksplorim ajror.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 21:37

Instagram do të fillojë t’u kërkojë të gjithë përdoruesve të rinj të shkruajnë ditëlindjet e tyre kur duan të hapin një llogari. Kërkesa e re ka filluar që nga data 4 dhjetor.

Postuar: 04/12/2019 - 15:36

Shanset që gjatë gjithë jetës suaj virtuale të keni folur me dikë që ka profil fallso janë të lar

Postuar: 03/12/2019 - 16:35

Universitetin Politeknik i Bukureshtit në Rumani pritet të testojë një sistem që mund të parashik

Postuar: 25/11/2019 - 09:03

NASA ka vërejtur një efekt të çuditshëm gjatë fluturimit në hapësirë.

Postuar: 22/11/2019 - 22:25

Themeluesi i Telegramit, Pavel Durov ka bërë një deklaratë të fortë për rrjetin gjigant të mesazh

Postuar: 22/11/2019 - 17:13

Aktori britanik i humorit Sacha Baron Cohen sulmoi ashpër dje gjigandët e mediave sociale