BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Tech

Mund të duket e pabesueshme! Ja për çfarë është i aftë roboti më i ri i NASA-s

Mund të duket e pabesueshme! Ja për çfarë është

Risitë shkencore që po vihen në jetë nga NASA, duket se nuk kanë fund. Roboti i quajtur “Shapeshifter” është në proces testimi nga një skuadër studiuesish në Laboratorin e Motorëve Reaktiv në Reaktiv.

Sipas NASA-s, roboti do të ketë shumë aftësi, pasi mundet të rrotullohet, të fluturojë e notojë.

“Shapeshifter” mund të ndahet në dy pjesë, dhe më pas dy gjysmat ngrihen në helika të vogla, duke e kthyer robotin në dron fluturues për eksplorim ajror.