BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Tech

Ndryshimi i papritur me privatësinë, a ju ka ardhur edhe juve mesazh nga WhatsApp-i? (FOTO)

Ndryshimi i papritur me privatësinë, a ju  ka ardhur edhe juve mesazh

Aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook-ut, WhatsApp ka filluar të postojë mesazhe për përdoruesit në ikonën e statuseve. Mesazhi vjen pas lajmeve se aplikacioni po shkel rregullat e privatësisë së përdoruesve. Mesazhet kanë filluar të shfaqen që ditën e shtunë dhe sipas zëdhënësit të WhatsApp i cili foli për The Verge tha se ishin të nevojshme pasi ka ndodhur një keqinformim:

"Ka pasur shumë keqinformim dhe konfuzion rreth azhurnimit tonë të fundit dhe ne duam t'i ndihmojmë të gjithë të kuptojnë faktin se si WhatsApp mbron privatësinë dhe sigurinë e përdoruesve. Ne do të sigurojmë azhurnime për njerëzit në skedën Status, në mënyrë që ata të lexojë drejtpërdrejt nga WhatsApp. WhatsApp nuk mund të shohë mesazhet tuaja personale, dhe as Facebook, sepse ato mbrohen nga enkriptimi end-to-end.

Në mesazhin e WhatsApp thuhet:

"Një gjë që në fakt nuk është e re është angazhimi ynë ndaj privatësisë suaj dhe një kujtesë që WhatsApp nuk mund të lexojë ose dëgjojë bisedat tuaja personale pasi ato janë të koduara."

WhatsApp po ndjek këtë metodë pasi shumë përdorues kanë njoftuar se do të heqin aplikacionin dhe të zgjedhin një tjetër me emrin Signal për të chatuar me miqtë apo të afërmit e tyre.

Kjo pasi WhatsApp njoftoi disa ndryshime në lidhje me bizneset që synonin reklamat dhe tërheqjen e klientëve, në këtë rast të përdoruesve të WhatsApp dhe Facebook. Por sipas zyrtarëve të WhatsApp, përditësimi nuk ndryshon praktikat e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook dhe nuk ndikon në mënyrën se si njerëzit komunikojnë privatisht me miqtë ose familjen kudo që janë në botë.

Ndryshimi i papritur me privatësinë, a ju  ka ardhur edhe juve mesazh