BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Tech

Njoftimi shokon punonjësit! ‘Meta’ merr ‘sëpatën’ dhe nis shkurtimin e 10 mijë vendeve të punës

Njoftimi shokon punonjësit! ‘Meta’ merr

Kompania prestigjioze ‘Meta’ ka dalë së fundmi në një njoftim 'shokues', ku lajmëron shkurtimin e 10 mijë punonjësve të tjerë. Ky njoftim vjen nga kompania e Mark Zuckengerg.

Në muajt në vijim, drejtuesit e Meta-s do të shpallin planin e ristrukturimit, anulimin e projekteve me prioritet të ulët dhe uljen e shkallës së punësimit.

Do të jetë e vështirë. Kjo do të thotë lamtumirë kolegëve të talentuar që kanë qenë pjesë e suksesit tonë.

Një mesazh i tillë vjen nga Zuckerberg, duke saktësuar se Meta do të mbyllë edhe 5000 pozicione të tjera të hapura për të cilat nuk janë kryer ende punësimet.

Kujtojmë se Meta nuk vjen me të parin njoftim, pasi edhe më herët janë shkarkaur nga vendi punës me qindar punonjës.