Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk është iPhone, ky është telefoni me kamerën më cilësore për 2019

Postuar: 24/04/2019 - 16:50

Në renditjen e kamerave më të mira, DxOMark ka rënditur në vendin e parë kamerat e Galaxy S10 5G.

Por çfarë është DxOMark?

Është një standard i besueshëm i testimit të pavarur për cilësinë e imazhit të kamerës së smartfonëve. Duke përdorur protokolle rigoroze të testimit, DxOMark ju  mundëson konsumatorëve një vlerësim të paanshëm dhe të besueshëm për performancën dhe cilësinë e kamerës së smartfonëve.

DxOMark ka vlerësuar aftësitë filmike dhe fotografike të kamerës së pasme të Galaxy S10 5G, duke i dhënë një rezultat të përgjithshëm prej 112 pikësh, me 117 në foto dhe 100 në video, pajisja e parë që arriti 100 pikë. Testimi i DxOMark-it pranon që kamera e pasme e Galaxy S10 5G ka një autofokus të shpejtë dhe të saktë, duke kapur foto që kanë një nivel të lartë të ruajtjes së detajit, dhënies së ngjyrave dhe ekspozimit në kushte të ndryshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 22:48

Whatsapp është i mbushur me mashtrime të fshehta, përfshirë njërin që ju lejon të lexoni mesazhet fshehurazi.

Postuar: 20/05/2019 - 13:48

Pas vendimit që mori motori i kërkimit Google për ndërprerjen e lidhjeve me Huawei-in vijnë të tj

Postuar: 20/05/2019 - 12:54

Pas kufizimeve të imponuara nga qeveria amerikane: Prodhuesi kinez do të jetë në gjendje të përdo

Postuar: 15/05/2019 - 16:19

Nga sot Facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përf

Postuar: 15/05/2019 - 09:28

Dy muaj pas një sulmi në një xhami në Zelandën e Re, që u transmetua drejtpërdrejt nga agresori n

Postuar: 14/05/2019 - 19:27

1.5 miliardë përdorues të Whatsapp janë paralajmëruar që të përditësojnë aplikacionin për shkak t