BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Tech

Orët smart më të mira për përdoruesit e Android

Orët smart më të mira për përdoruesit e Android

Pamja, çmimi dhe funksionaliteti i orëve inteligjente më të mira për përdoruesit e Android ndryshojnë shumë. Me fjalë të tjera, të gjithë do të gjejnë diçka të përshtatshme për ta.

Duhet të konsideroni një prej orëve inteligjente më poshtë nëse zotëroni një nga telefonat më të e më poshtëm Android, duke përfshirë ato të prodhuara nga Samsung, Google, OnePlus ose ndonjë prodhues tjetër. Të gjitha janë ndër orët inteligjente më të mira për Android që mund t'i blini tani, ndërsa disa janë të përshtatura për të funksionuar me smartfonë të veçantë.

Por jo të gjitha orët inteligjente më të mira Android janë njëlloj. Disa janë krijuar për të qënë në modë ndërsa disa janë monitorë të sofistikuar të fitnesit. Disa nga këto orë inteligjente mundësojnë gjithashtu LTE, duke ju lejuar të bisedoni pa u lidhur me telefonin inteligjent nga kyçi i dorës.

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 është ora inteligjente më e mirë në shitje për Android sipas mendimit tonë. Ne vlerësojmë se si Samsung hoqi emërtimin "Active" për gamën e tij më të fundit, duke e pozicionuar Galaxy Watch 4 me pamje sportive si përfaqqsuesin e markës dhe një model "Classic" që ruan karakteristikat e pasura si konturi rrotullues.

Galaxy Watch 4 mat rrahjet e zemrës, regjistron EKG dhe përcakton përbërjen e trupit falë një sensori shëndetësor 3-në-1. Dhe megjithëse akoma ka veçoritë e mrekullueshme të Wear OS nga Samsung Galaxy Watch 4, ai ende i kushton vëmendje Tizen, duke e bërë atë plotësuesin e përsosur për telefonat më të mirë Samsung. Në fakt, disa shërbime, duke përfshirë monitorimin e EKG-së dhe presionit të gjakut nëse janë të aksesueshme aty ku jeni, janë unike për Samsung.

Fitbit Sense

Njohuritë tona për produktet Fitbit na bëjnë të besojmë se Fitbit Sense është ora inteligjente më ambicioze e markës deri më sot. Krahasuar me orët inteligjente më të mira Android, ajo ka aftësi më të sofistikuara për shëndetin dhe mirëqenien. Sense është në gjendje të masë  aktivitetin elektrodermal dhe temperaturën e lëkurës, përveç që ka një sensor EKG të miratuar nga FDA dhe leximin e oksigjenit në gjak.

Sense mund të përgjigjet dhe të kryejë telefonata kur lidhet me telefonin tonë Android, përveçse është një mjet i nivelit të lartë për gjurmimin e shëndetit. Për më tepër, ai përmban Alexa, Google Assistant, një dyqan aplikacionesh dhe aftësi të tjera që do t'i gjeni të dobishme për ti pasur në kyçin tuaj.

Garmin Venu 2

Tashmë një orë inteligjente fantastike për ndjekjen e fitnesit është Garmin Venu 2. Ne mendojmë se është një nga orët inteligjente më të mira Android që funksionon mirë si një partner trajnimi dhe një aksesor. Garmin Venu 2 Plus është tani një shitje më e fortë për njerëzit që duan që ora e tyre inteligjente të funksionojë si një shtesë e smartfonit të tyre, edhe pse ajo ruan reputacionin e Garmin për gjurmimin e aktivitetit fizik dhe GPS të saktë.

Samsung Galaxy Watch 3

Megjithëse Samsung Galaxy watch 3 është zëvendësuar nga Galaxy Watch 4, ai është ende një opsion i pranueshëm dhe një nga orët inteligjente më në modë që janë aktualisht në shitje. Ju mund ta lini telefonin inteligjent Android në shtëpi sepse vjen në dy madhësi dhe variacione LTE. Lundrimi në ndërfaqen e Galaxy Watch 3 është i thjeshtë falë kornizës rrotulluese dhe ju mund të zgjidhni nga qindra wallpapers për të personalizuar ekranin e orës.

Galaxy Watch 3 ofron memorie shtesë për muzikë, gjurmim EKG të miratuar nga FDA dhe njohje udhëtimi, por ka një jetëgjatësi më të shkurtër të baterisë 2-ditore sesa Samsung Galaxy Watch i parë. Sigurisht që përfshihet edhe Samsung Pay për pagesat pa kontakt, si dhe funksione të tjera të dobishme të aktivitetit fizik. E meta kryesore e Galaxy Watch 3, si origjinale, është se sa pak aplikacione janë të disponueshme në dyqanin e aplikacioneve Samsung, megjithëse Tizen është një sistem operativ fantastik. Shikoni krahasimin tonë të Samsung Galaxy Watch 4 dhe Galaxy Watch 3 nëse nuk jeni të sigurt nëse do ta blini këtë model apo atë më të fundit.

Këto janë disa nga orët smart që ju këshillojmë të merrni në konsideratë në qoftë se ju jeni një përdorues i telefonave Android. Disa prej tyre mund ti gjeni thjesht duke kërkuar në faqen e MerrJep.al.