Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Presidenti Trump bllokon edhe faqet e maceve në Twitter

Postuar: 20/08/2018 - 23:54

Donald Trump nuk ngurron të kthejë përgjigje në Twitter për çdokënd që e sulmon me deklarata. Ai ka një përgjigje për të gjithë, shpesh edhe ofenduese. Por ai është i famshëm në Twitter jo vetëm për statuset e tij, por edhe për bllokimet që i bën llogarive të ndryshme.

 
Ai ka bllokuar aq shumë njerëz sa një gjykatës federal e ka urdhëruar t’i zhbllokojë dhe t’i japë sërish akses në faqen e tij për ta ndjekur, komentuar e kritikuar. Por “prepotenti” i Twitter-it s’ka ndërmend ta bëjë këtë.
 
Përveç personazheve të shumtë publikë që ka bllokuar, si Chrissy Teigen, Trump mesa duket nuk ka duruar dot edhe prezencën e një maceje në profilin e tij.
“Shpresoj që librat e historisë të mos harrojnë të fusin në tekstet e tyre faktin që Presidenti është aq i dobët dhe i pasigurtë, sa bllokoi një mace në Twitter,” –shkruan llogaria A Cat Named Bitches, që e ka shoqëruar statusin edhe me një screenshoot ku vërteton se Trump e ka bllokuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 15:37

 Rrjeti social Facebook ka rënë për mijëra njerëz përreth botës.Mijëra përdorues të nervozuar në SHBA dhe në disa vende të Evropës, duke përfshirë edhe vendin tonë dhe Kosovën, thuhet se

Postuar: 19/11/2018 - 23:30

 Messenger doli jashtë funksionimit për rreth tre orë mbrëmjen e sotme.

Postuar: 19/11/2018 - 20:10

 Gjithçka duket se tregon se kompania Apple nuk ka qenë në gjendje të përcaktojë saktësisht

Postuar: 19/11/2018 - 19:59

Në shtetin baltik të Lituanisë po zjen një debat mbi një shërbim dixhital taksish në pronësi ru

Postuar: 19/11/2018 - 19:16

Deri tani përdorimi i armëve të avancuara kundër një armiku është bërë me konfirmimin e një nje

Postuar: 19/11/2018 - 18:41

Gjithçka ka mbetur nga ky kontinent i lashtë është tashmë i mbuluar nga akujt e Arktikut por më

Postuar: 19/11/2018 - 18:00

NASA në bashkëpunim me Lockheed Martin kanë nisur ndërtimin e avioni të gjeneratës së ardhme të