Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrjetet sociale/ Ky është orari ideal për të postuar që të keni shumë impakt

Postuar: 24/08/2018 - 09:25

Që të keni sa më shumë impakt nga postimet që bëni në rrjete sociale është shumë e rëndësishme që ju të postoni në orarin e duhur, në mënyrë që postimi juaj të shihet nga sa më shumë njerëz.CoSchelude ka shikuar këtë në detaje, dhe ata kanë analizuar 23 studime për të gjetur kohën më të mirë për të postuar në mediat sociale.

Sugjerimet e tyre për kohët optimale të postimit për secilin rrjet janë si më poshtë:
 
Facebook
 
Të shtunën dhe të dielën në orën 12:00-13:00.
 
Të enjten dhe të premten në orën 13:00-16:00.
 
E mërkurë në orën 15:00
 
Tëitter
 
E mërkurë në mesditë dhe 17:00-18:00 pasdite.
 
E hënë-e premte në orën 12:00-15:00. dhe 17:00.
 
Eksperimentoni nga ora  02:00-03:00, 06:00-07:00 paradite dhe paradite 21:00-22:00.
 
Pinterest
 
Të shtunave në orën 20:00-23:00.
 
Të premteve në orën 15:00
 
LinkedIn
 
Të martën në orën 10-11 të mëngjesit.
 
Të martën, të mërkurën dhe të enjten në orën 7:30 deri në orën 08:30 paradite, më 00:00 dhe ora 17:00-18:00.
 
Google +
 
Të mërkurën në orën 9 paradite.
 
Të nesërmen në orën 9-11 të mëngjesit.
 
Instagram
 
Të hënën dhe të enjten në çdo kohë përveç orës 15:00-16:00.
 
Video çdo ditë në orën 9 pasdite deri në orën 8 paradite.
 
Eksperimentoni në 2 të mëngjesit , në 5 pasdite  dhe të mërkurën në 17:00

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/09/2018 - 22:43

Prodhuesi gjerman “Porsche” ka njoftuar se do ndalojë prodhimin e veturave me naftë dhe do përqendrohet në motorët benzinë, elektrike dhe hibridë.

Postuar: 23/09/2018 - 19:27

Rrjeti gjigant i fotografive, Instagram ka bashkëpunuar me Giphy për të sjellë një opsion të ri p

Postuar: 22/09/2018 - 23:26

 Bursa Japoneze e monedhave kriptografike Zaif ishte viktima e radhës e hakerave.

Postuar: 22/09/2018 - 21:23

Kompania e “Instagram”, së shpejti do të testojë një mënyrë të re për të lejuar shpër

Postuar: 20/09/2018 - 22:58

 Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë.

Postuar: 20/09/2018 - 17:26

Facebook duhet të respektojë deri në fund të vitit kërkesën për transparencë në lidhje me kushtet

Postuar: 20/09/2018 - 13:12

Shpëtimtari i planetit tonë grumbullon pesë TON plastike prej oqeanit çdo ditë dhe riciklon atë p