Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Samsung prezanton telefonin Galaxy A7 me tre kamera

Postuar: 20/09/2018 - 22:58

 Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë. Samsung prezantoi ditën e sotme telefonin e rangut të mesëm Galaxy A7 me tre kamera të pasme.Sensorët parësor përgjegjës për realizimin e fotove ka një madhësi prej 24 megapiksel, shoqëruar nga një sensor i dytë 8 megapiksel me kënd 120 gradë dhe një sensor i tretë i cili mundëson efektet “bokeh.”

Edhe kamera frontale nuk i lë gjë mangët falë rezolucionit 24-megapiksel me dritë LED dhe “Selfie Focus” për efektin bokeh gjatë fotove portret.

A7 vjen me ekran 6-inç 1,080×2,220 piksel Super AMOLED. Procesori Exynos ka 8 bërthama 2.2Ghz dhe shoqërohet nga 4GB ose 6GB RAM.

 

Kapaciteti maksimal i memories së brendshme është 128GB por mund të zgjerohet përmes kartave microSD.

Sensori i shenjave të gishtërinjve gjendet në pjesën anësore të telefonit.

Samsung ka premtuar më shumë informacion rreth telefonit në aktivitetin Galaxy më 11 Tetor, njofton PCW.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 17:47

Një grup ndërkombëtar astronomësh njoftonin se kanë zbuluar një strukturë titanike në universin e hershëm, vetëm dy miliardë vjet pas Big Bang.
Evropa investon 100 mln euro për nxitjen e bio-ekonomisë

Postuar: 17/10/2018 - 16:19

Komisioni Evropian ka njoftuar se do të investojë 100 milionë euro për nxitjen e sektorëve bio-
Audi pranon gjobën 800mln euro për shkelje me emetimet

Postuar: 17/10/2018 - 15:47

Gjigandët gjermanë të prodhimit të makinave AUDI kanë pranuar sot gjobën prej 800 milionë euro
Kozmonauti rus kujton lëshimin e dështuar hapësinor

Postuar: 16/10/2018 - 19:01

Kozmonauti rus Aleksey Ovchinin tha dje se forca e gravitetit gjatë lëshimit të emergjencës të
Jeff Bezos: Le të bëhemi 1 trilionë njerëz në sistemin diellor

Postuar: 16/10/2018 - 18:46

Jeff Bezos, miliarderi amerikan themelues i rrjetit Amazon dhe sipërmarrës teknologjie, i cili

Postuar: 14/10/2018 - 18:50

Rrjeti social Facebook ofroi më shumë informacion rreth hakimit të muajit të kaluar.Në fillim u t

Filipine, orizi ruhet i sigurtë në bankën e geneve

Postuar: 13/10/2018 - 17:52

Shkencëtarët thanë se më shumë se 100 mijë variete orizi po ruhen për të ardhmen, në një bankë