Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shtëpia e printuar 3D ndërtohet për vetëm 48 orë

Postuar: 17/03/2018 - 22:01

Mbi një miliard njerëz në botë çdo natë fle pa ndonjë strehim të qëndrueshëm.

Një grup i kompanive të cilët kanë punuar së bashku beson se shtëpia e tyre që ndërtohet me printer 3D mund të zgjidhë këtë problem.

Shtëpia e tyre një katëshe nuk siguron vetëm një kulm mbi kokë por edhe një vend gjenial për të jetuar, shkruan koha.net.

Kjo shtëpi u prezantua në festivalin e teknologjisë në Austin gjatë kësaj jave, e cila është ndërtuar nga kompania jo profitabile ‘New Story’, e cila ndërton shtëpi në vendet në zhvillim.

Kjo shtëpi merr vetëm 48 orë për tu ndërtuar e kushton vetëm 8 mijë euro.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2018 - 22:07

Në një postim në blog, Instagram njoftoi sot një tipar të ri: një pikë  të gjelbër statusi që tregon kur një përdorues është aktiv në aplikacion.

Postuar: 22/07/2018 - 18:37

Facebook po vazhdon iniciativën e tij për të zhvilluar pajisje që sjellin internet me shpejtësi t

Postuar: 22/07/2018 - 16:25

 Përdoruesit e telefonave Samsung apo edhe markave të tjera ankohen shpesh për problemet me

Postuar: 22/07/2018 - 13:36

Një yll i ri po ”gëlltit” planetet që po krijohen rreth tij, në një katastrofë kozm

Postuar: 21/07/2018 - 23:53

 Emoji vazhdimisht evoluon, jo vetëm me simbole të reja që vijnë në tastierë smartfone tonë

Postuar: 21/07/2018 - 22:53

Walter Arnold ka qenë duke drejtuar makinën “Arnold Benz Motor” Cariage, me 12 kilome

Postuar: 21/07/2018 - 20:07

 WhatsApp-i njoftoi se ka bërë ndryshimeve të aplikacionit për 200 milionë përdorues të tij