Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si të zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals!

Postuar: 20/08/2018 - 21:12

Shumë njerëz kur blejnë një celular të ri duan ta dinë nëse ai është origjinal apo dikush është duke i mashtruar.Nëse dëshironi të dini se mund ta kuptoni kur një iPhone është origjinal ose fals, duhet ta kontrolloni numrin e serisë të tij.

 
Për ta kontrolluar numrin serisë, ju mund të:
Shkoni në Settings
 
Më pas të shkoni në General
 
Pastaj tek About
 
Rrëshqisni poshtë dhe kontrollojeni numrin e serisë (Serial Number)
 
Shënoni numrat dhe kontrollojeni vërtetësinë e tyre tek ky link: https://checkcoverage.apple.com numrin e serisë.
 
Nëse thotë se numrat janë jovalid, atëherë iPhone i juaj është fals.
 
Nëse ju del mesazhi që thotë “Na vjen keq por ky numër serie nuk është valid”, atëherë ka shumë gjasa që celulari juaj të jetë fals.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 23:37

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se nuk do të dërgojë më punëtorë në zyrat, ku punohet për fushatat politike gjatë proceseve zgjedhore.Kompania ka dërguar më herët pjesëtarë të stafit të saj për t’iu ndihmuar

Postuar: 25/09/2018 - 17:28

 Gjithnjë e më shumë rrjeti social “Facebook” po zhduket në mesin e të rinjve.

Postuar: 25/09/2018 - 17:09

 Ja cilat janë 6 arsyet pse duhet të blini Iphone 8 dhe jo Iphone Xs

Postuar: 25/09/2018 - 16:33

 Themeluesit e Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger, kanë dhënë dorëheqj

Postuar: 23/09/2018 - 22:43

Prodhuesi gjerman “Porsche” ka njoftuar se do ndalojë prodhimin e veturave me naftë d

Postuar: 23/09/2018 - 19:27

Rrjeti gjigant i fotografive, Instagram ka bashkëpunuar me Giphy për të sjellë një opsion të ri p

Postuar: 22/09/2018 - 23:26

 Bursa Japoneze e monedhave kriptografike Zaif ishte viktima e radhës e hakerave.