Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vjen aplikacioni më i ri i smartphonëve “WhatsApp Business”

Postuar: 10/10/2017 - 22:46

WhatsApp po ndërton një shërbim të ri që do të jetë krejtësisht ndryshe nga aplikacioni i tanishëm.

Një version dramatikisht i ndryshëm i WhatsApp zhvilluar posaçërisht për bizneset është aktualisht në punë.

Një nga ndërlikimet më interesante dhe më të dobishme të këtyre problemeve është përputhshmëria fikseshkruan albeu.com.

Pronarët e bizneseve të vogla që regjistrohen në aplikacion do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp Business dhe versionin e rregullt të WhatsApp si aplikacione tërësisht të ndara në të njëjtin telefon celular.

Kjo duhet ta bëjë më të lehtë për të ndarë jetën e tyre personale dhe profesionale, e cila do të ndihmojë me organizimin dhe do të kursejë shumë stres.

Për më tepër, ata mund të lidhin numrin e fiksit të kompanisë së tyre në aplikacionin e tyre të biznesit WhatsApp, duke i ruajtur ato nga shpërndarja e numrit të tyre personal.

Mesazhet dhe thirrjet nga klientët do të arrijnë numrin fiks, por përdoruesit e llogarisë së biznesit do të jenë në gjendje t'i qasen në celularin e tyre.

Për të përsëritur se WhatsApp dhe WhatsApp Business janë të ndara, versioni i biznesit të aplikacionit ka gjithashtu një logo pak më të ndryshme.

Ajo ka të njëjtin dizajn të përgjithshëm si logoja e WhatsApp, por Badge biznesi përmban një B në vend të një ikon të telefonit dhe bie kufirin e bardhë, përcjell albeu.com.

WhatsApp Business është në të vërtetë shumë e ngjashme me WhatsApp-in normale, por ka dy seksione shtesë në menynë e Vendosjes s: Statistikat dhe Cilësimet e Biznesit. 

Seksioni i Statistikave aktualisht tregon totalin e mesazheve të dërguara, të lexuara dhe të pranuara, por më shumë mjete të tipit analitikë ka të ngjarë të shfaqen në të ardhmen.

Ndërkohë, Cilësimet e Biznesit i lejon përdoruesit të personalizojnë profilin e tyre dhe të vendosin përgjigje të automatizuara për klientët që përpiqen të marrin kontakt gjatë orëve të punës.

WhatsApp Business është dizajnuar për ta bërë më të lehtë për bizneset dhe përdoruesit e rregullt që komunikojnë në platformë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/10/2017 - 22:56

Funksioni “Njerëzit që mund të njohësh” i “Facebook” nga një lojë dëfruese ku mund të gjeje miqtë e vjetër të shkollës fillore mund të bëhet një farë “Vëllai i Madh”, në gjendje të nxjerrë sekretet e familjes.

Postuar: 14/10/2017 - 21:48

Jeni lodhur duke qenë të kufizuar vetëm në tekste, fotografi dhe video kur postoni në Facebook?

Postuar: 11/10/2017 - 22:57

Kur amerikanët futen në Google, gjëja e parë që hapin është një rrjet social. Kjo ndodh kudo, në fakt, apo jo? Si në Shqipëri, në fund të fundit.

Postuar: 08/10/2017 - 22:35

Postuar: 27/09/2017 - 22:41

Për adhuruesit e telefonave të mençur, viti 2017 do të jetë mjaft interesant, pasi në treg do të paraqiten disa nga telefonat mjaft interesant.

Postuar: 27/09/2017 - 22:40

Duke arritur pak më vonë se dy të tjerët, iPhone X është certifikuar nga TENAA, që tregon baterinë e saj dhe kapacitetet e RAM – numrat për të cilat Apple flet rrallë.

Postuar: 27/09/2017 - 22:28

“Twitteri” do të dyfishojë gjatësinë e komenteve në këtë rrjet social, nga 140 shkronja që lejohen aktualisht në 280.