Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vjen aplikacioni më i ri i smartphonëve “WhatsApp Business”

Postuar: 10/10/2017 - 22:46

WhatsApp po ndërton një shërbim të ri që do të jetë krejtësisht ndryshe nga aplikacioni i tanishëm.

Një version dramatikisht i ndryshëm i WhatsApp zhvilluar posaçërisht për bizneset është aktualisht në punë.

Një nga ndërlikimet më interesante dhe më të dobishme të këtyre problemeve është përputhshmëria fikseshkruan albeu.com.

Pronarët e bizneseve të vogla që regjistrohen në aplikacion do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp Business dhe versionin e rregullt të WhatsApp si aplikacione tërësisht të ndara në të njëjtin telefon celular.

Kjo duhet ta bëjë më të lehtë për të ndarë jetën e tyre personale dhe profesionale, e cila do të ndihmojë me organizimin dhe do të kursejë shumë stres.

Për më tepër, ata mund të lidhin numrin e fiksit të kompanisë së tyre në aplikacionin e tyre të biznesit WhatsApp, duke i ruajtur ato nga shpërndarja e numrit të tyre personal.

Mesazhet dhe thirrjet nga klientët do të arrijnë numrin fiks, por përdoruesit e llogarisë së biznesit do të jenë në gjendje t'i qasen në celularin e tyre.

Për të përsëritur se WhatsApp dhe WhatsApp Business janë të ndara, versioni i biznesit të aplikacionit ka gjithashtu një logo pak më të ndryshme.

Ajo ka të njëjtin dizajn të përgjithshëm si logoja e WhatsApp, por Badge biznesi përmban një B në vend të një ikon të telefonit dhe bie kufirin e bardhë, përcjell albeu.com.

WhatsApp Business është në të vërtetë shumë e ngjashme me WhatsApp-in normale, por ka dy seksione shtesë në menynë e Vendosjes s: Statistikat dhe Cilësimet e Biznesit. 

Seksioni i Statistikave aktualisht tregon totalin e mesazheve të dërguara, të lexuara dhe të pranuara, por më shumë mjete të tipit analitikë ka të ngjarë të shfaqen në të ardhmen.

Ndërkohë, Cilësimet e Biznesit i lejon përdoruesit të personalizojnë profilin e tyre dhe të vendosin përgjigje të automatizuara për klientët që përpiqen të marrin kontakt gjatë orëve të punës.

WhatsApp Business është dizajnuar për ta bërë më të lehtë për bizneset dhe përdoruesit e rregullt që komunikojnë në platformë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Shkencëtarët përdorin inteligjencën  artificiale për të përgjuar delfinët

Postuar: 11/12/2017 - 22:26

Shkencëtarët kanë krijuar një program për të monitoruar komunikimet nënujore të delfinëve dhe deshifrimin e tyre.
Me anë të sensorëve autonomë nënujorë kërkuesit në Gjirin e Meksikës shpenzuan dy vjet për të regjistruar zhurmat e delfinëve.
 
Ish-drejtori: Facebook po shkatërron mënyrën sesi funksionon shoqëria

Postuar: 11/12/2017 - 22:10

Një nga drejtorët e parë të Facebook tha dje se rrejti social po shkatërron mënyrën sesi funksionon shoqëria, si dhe shprehu “pendesë të rëndë” për atë që ka bërë.
Apple konfirmon blerjen e aplikacionit muzikor britanik  Shazam

Postuar: 11/12/2017 - 21:51

Apple ka konfirmuat sot blerjen e aplikacionit britanik të njohës së këngëve Shazam, që është një nga marrëveshjet më të mëdha të prodhuesve të iPhone.
Studimi: Ngrohja globale do të dobësojë erërat

Postuar: 11/12/2017 - 21:13

Fermat e erërave janë një faktor i rëndësishëm në luftën ndaj ngrohjes globale por ngritja e temperaturave do të dobësojë dukshëm forcën e erërave të lartësive të mesme të glo

Postuar: 10/12/2017 - 19:39

Pavarësisht buzëqeshjes në fytyrë, dhe vezëllimit, fotot tona të postuara në rrjete sociale, si Instagram e Facebook, mund të zbulojnë shumë më tepër nga sa mendojmë.

Postuar: 07/12/2017 - 22:29

Burime të afërta me Apple pohojnë se kompania vitin e ardhshëm planifikon të prezantojë iPadin e ri me 9,7 inç, i cili do të shitet me çmim prej 259 dollarësh.

Bitcoin: Çfarë janë, dhe përse i përdorim kripto-valutat?

Postuar: 07/12/2017 - 17:52

Kripto-valutat janë një formë paraje dixhitale që janë krijuar për të qenë më të sigurta, dhe në shumë raste, anonime.