Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Whatsapp, "dëshira" për Babagjyshin këtë fundvit

Postuar: 21/11/2017 - 22:42

Në fund të këtij muaji whatsapp nuk do të jetë një aplikacion I cili do të aksesohet nga të gjithë llojet e telefonave. 
 
Duke qënë se ky aplikacion ka një përdorim të gjërë në shoqëri,kompania njofton përdoruesit e tij se do të ketë shkurtime në listën e telefonave që e disponojnë këtë shërbim.
 
Bëhet publike lista e përdoruesve të cilët s’mund ta përdorin më këtë program.
 
Tek lista e babagjyshit të vitit të ri përdoruesit e telefonave të vjetër IOS,WINDOWS dhe ANDROID duhet t’i shtohet dhe whatsappi si dëshirë.
 
Platforma më e suksesshme e shkëmbimit të mesazheve ka deklaruar se update-timet e fundit të risive teknologjike e kanë rritur shumë cilësinë e këtij programi ndaj dhe është e pamundur të mund të përdoret tek telefonat e vjetër.
 
Kompania ka deklaruar se prioritet I kësaj kompanie është përditësimi në kohë reale me teknologjinë e fundit. 
 
Shërbimet e fundit që I janë shtuar këtij aplikacioni kërkojnë një aparat telefonik më cilësorë ndaj dhe bëhën shkurtime.
 
Lista e telefonave që ndalojnë së funksionuari ne fund të këtij muaji :
Android 2.1
Android 2.2
Windows Phone 7
iPhone 3GS/iOS 6
 
Nga qershori I vitit 2017 nuk do të jetë I disponueshëm në këto telefona :
BlackBerry
BlackBerry 10
Nokia S40
Nokia Symbian S60
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2017 - 22:45

Një ish-ekzekutiv i “Facebook” tha se ndihet fajtor për punën e tij e cila po shkatërron shoqërinë duke ju bashkuar kritikave në adresë të rrjetit social.

Nasa cakton konferencën e shtypit për njoftimin e rëndësishëm të zbulimeve

Postuar: 12/12/2017 - 22:00

Agjencia hapësinore amerikane ka njoftuar sot se të enjten do të mbajë konferencën e pritur të shtypit për të njoftuar zbulimet e teleskopit të saj  Kepler, në lidhje me
Shkencëtarët përdorin inteligjencën  artificiale për të përgjuar delfinët

Postuar: 11/12/2017 - 22:26

Shkencëtarët kanë krijuar një program për të monitoruar komunikimet nënujore të delfinëve dhe deshifrimin e tyre.
Ish-drejtori: Facebook po shkatërron mënyrën sesi funksionon shoqëria

Postuar: 11/12/2017 - 22:10

Një nga drejtorët e parë të Facebook tha dje se rrejti social po shkatërron mënyrën sesi funksionon shoqëria, si dhe shprehu “pendesë të rëndë” për atë që ka bërë.
Apple konfirmon blerjen e aplikacionit muzikor britanik  Shazam

Postuar: 11/12/2017 - 21:51

Apple ka konfirmuat sot blerjen e aplikacionit britanik të njohës së këngëve Shazam, që është një nga marrëveshjet më të mëdha të prodhuesve të iPhone.
Studimi: Ngrohja globale do të dobësojë erërat

Postuar: 11/12/2017 - 21:13

Fermat e erërave janë një faktor i rëndësishëm në luftën ndaj ngrohjes globale por ngritja e temperaturave do të dobësojë dukshëm forcën e erërave të lartësive të mesme të glo

Postuar: 10/12/2017 - 19:39

Pavarësisht buzëqeshjes në fytyrë, dhe vezëllimit, fotot tona të postuara në rrjete sociale, si Instagram e Facebook, mund të zbulojnë shumë më tepër nga sa mendojmë.