Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

WhatsApp sjell funksionin më të ri të sigurisë, por vetëm për këtë markë celulari

Postuar: 04/02/2019 - 13:29

 WhatsApp në iOS, së shpejti, do të mbrohet me siguri biometrike. Në varësi të modelit të iPhone, përdoruesit do të kenë opsionin për të siguruar aplikacionin me Touch ID dhe Face ID.

Funksioni bëhet i disponueshëm në versionin 2.19.20 të WhatsApp dhe aktivizohet nga menuja e privatësisë.Nëse dëshironi të siguroni plotësisht aplikacionin duhet fikni gjithashtu njoftimet që vijnë si rezultat i mesazheve.

Nëse keni njoftimet e aktivizuara do të mund të shikoni dhe replikoni mesazhet edhe pse keni Face ID dhe Touch ID e aktivizuar për WhatsApp.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 19:17

NASA po përshpejton planet për të rikthyer amerikanët në hënë, pro kësaj here agjencia hapësinore thotë se do të rrinë aty.
 

Postuar: 16/02/2019 - 15:28

Kompania amerikane “Google” ka zbuluar në hartat e saj vendin ku ndodhet sistemet r

Postuar: 11/02/2019 - 19:15

Kompania ‘Mars One Ventures’ e cila pretendonte se do të dërgonte qindra njerëz për

Postuar: 07/02/2019 - 15:48

Zyra Federale e Konkurrencës në Gjermani njoftoi këtë të enjte se do të imponohen kufizime të r

Postuar: 06/02/2019 - 17:56

Përtej reklamave të kompanive për avantazhet që do tw sjelle rrjeti super i shpejtë ‘5g&r

Postuar: 05/02/2019 - 18:19

 Më në fund edhe Messenger, aplikacioni i Facebook sjell mundësinë për të fshirë një mesazh

Postuar: 03/02/2019 - 16:14

Aplikacione me qëllime dëmtuese vazhdojnë të shfaqen, pavarësisht përmirësimeve në teknologjinë