Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbuloni mënyrën si të keni akses në internet Wi-Fi falas

Postuar: 19/10/2018 - 19:20

Wi-Fi pa pagesë është vështirë të gjeni, por ekzistojnë disa mënyra për të përfituar akses falas.Ekzistojnë disa aplikacione të cilat tregojnë pikat e aksesit falas në zonën tuaj të banimit.

Me poshtë kemi renditur disa prej tyre:

Wi-Fi Free Spot
 
Kjo databazë përmban pika aksesi Wi-Fi në SHBA, Evropë, Australi, Kanada, Amerikën Qendrore dhe Jugore, Lindje të Mesme, Azi dhe Afrikë, njofton PCW.Vendodhjet janë të ndara sipas shteteve, qyteteve dhe përmbajnë pika aksesi të librarive, hoteleve, restoranteve e shumë të tjera.
 
Wi-Fi Map
 
Nëse doni që të keni me vete një dazabazë, ekzistojnë disa aplikacione mobile që duhet ti keni në konsideratë.
 
Wi-Fi Map është një aplikacion falas në Android dhe iOS dhe përmban mese 100 milion pika aksesi në Amerikë, Evropë, Azi, Australi, Lindje të Mesme dhe Afrikë.
 
Aplikacioni jo vetëm që përmban fjalëkalimet e pikave të aksesit por edhe ju tregon vendodhjen e tyre.
 
Versioni pa pagesë ju tregon pikat e aksesi në distancë prej 4 kilometër.
 
WeFiPro
 
Dëshironi më shumë opsione kontrolloni WeFiPro i cili gjithashtu është i disponuehsëm për iOS dhe Android.
 
Përveçse ka një database të rrjeteve Wi-Fi, aplikacioni automatikisht lidhet me atë që konsideron si rrjetin më të shpejtë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2018 - 23:00

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp duhet të dinë se duke filluar nga dita e nesërme mund të humbasin çdo bisede me miqtë e tyre nëse nuk ndjekin udhëzimet e mëposhtme.

Postuar: 10/11/2018 - 18:24

Policët në Dubai kanë nisur të trajnohen me motoçikleta fluturuese për të luftuar krimin.

Postuar: 10/11/2018 - 17:14

Rregullisht  NASA publikon foto kozmike që duket sikur vijnë nga pëlhura e ndonjë pikori.

Postuar: 10/11/2018 - 15:43

 Që nga 12 nëntori, të gjitha mesazhet në WhatsApp që nuk janë ruajtur do të fshihen përgjit

Postuar: 08/11/2018 - 19:24

Një hetim nga kompania e sigurisë kibernetike Symantec tha se hakerat koreano-veriorë po sulmoj

Postuar: 08/11/2018 - 14:47

Një mesazh në Whatsapp që paralajmëron përdoruesit për një kërcënim që do të pllakosë telefonin e

Shkenca/ Teori e re për origjinën e ujit në Tokë

Postuar: 07/11/2018 - 19:30

Sipas teorisë më të fundit shkencore, uji në tokë e ka fillesën e tij materialet asteroidale ed