BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Aktualitet

A është virus i rrallë? Alimehmeti zbardh detajet: Të gjithë e kemi kaluar virusin RSV brenda moshës 2 vjeç

A është virus i rrallë? Alimehmeti zbardh detajet: Të

Mjeku Ilir Alimehmeti ka dhënë sqarime në lidhje me virusin RSV. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, mjeku tha se ky nuk është virus i rrallë, pasi sipas tij të gjithë e kanë kaluar RSV-në brenda moshës 2-vjeç.

RSV sipas mjekut është një nga viruset më të përhapura që ekziston.

“RSV është një nga viruset më të përhapura që ekziston. Brenda ditëlindjes së dytë, ky fëmijë sigurt do të ketë pasur kontaktin e parë me RSV. Pra brenda moshës 2 vjeç të gjithë ne jemi përballur me RSV. Është një nga shkaqet më të shpeshta që ne e quajmë bronkoliti i foshnjës. Ne si shkencë e njohim që nga viti 1956. Nuk është as rasti i parë as i fundit”- tha ai.