BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Aktualitet

Afera e kompleksit ‘Partizani’/ Çfarë deklaroi dhëndri i Berishës në gjyq? Avokat Gjokutaj zbardh detajet

Afera e kompleksit ‘Partizani’/ Çfarë deklaroi

Avokati mbrojtës i ish kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi, Genc Gjokutaj, pas daljes nga seanca gjyqësore që është mbajtur ditën e sotme është shprehur për mediat se, ka paraqitur para gjykatës dokumente që tregojnë se, akuzat ndaj Berishës dhe Malltezit nuk qëndrojnë.

Gjokutaj bëri me dije se Malltezi ishte prezent në gjykim dhe shpjegoi të gjithë elementët e procedurës që nga privatizimi tek ndërtimi i kompleksit.

Po ashtu deklaroi se për shkak se dokumentet e paraqitura janë voluminoze nuk mund të kishte sot një vendim ndërsa nënvizoi se seanca e radhës do të mbahet nesër në orën 11:00.

“Kemi paraqitur dokumente që tregojnë se akuzat nuk qëndrojnë. Malltezi ishte prezent në gjykim shpjegoi të gjithë elementet e procedurës së pronës. Gjykata ishte në pamundësi për të dhënë vendimin,sepse materiali ishte voluminoz dhe nesër në orën 11:00 do të mbahet seanca. Malltezi shpjegoi të gjithë procedurën nga privatizimi te ndërtimi”, tha Gjokutaj.

Më të lexuarat