BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Agron Neza në dosjen amerikane, gazetari Hoxha jep detaje të reja dhe zbardh prapaskenat: Prezantohej si njeri i FBI, ishte mik i afërt me ish-ministrin e...

Agron Neza në dosjen amerikane, gazetari Hoxha jep detaje të reja dhe

Gazetari Poli Hoxha ka shpjeguar në studion e emisionit detaje mbi identitetin e dy personave që dalin në dosjen e hetimit të ish-funksionarit të FBI Charles Mc Gonigal. Hoxha tha se personi A, Agron Neza ka qenë një ish-funksionar i shërbimeve inteligjent shqiptar dhe që vitet e fundit në Shqipëri prezantohej si njeri që punonte për FBI. Ai tha se Neza kishte miqësi me ish-ministrin Gjiknuri.

Ndërkohë sa i takon personit B, Dorian Duçka tha se  kishte qenë Zv.ministër në qeverinë Rama-Meta.

Hoxha: Ka qenë në shërbimin informativ, por për një incidcent, për një ngjarje kriminale ka shkuar në SHBA ku ka kërkuar azil politik. Këtu sa herë vinte në Shqipëri ishte një person shumë i njohur, sepse punonte si promovues i SHBA në Shqipëri, por këtu në 5 vitet e fundit prezantohej si njeri që punonte për FBI.

Hoxha: Dorian Duçka ish zv.ministër në qeverinë Rama-Meta dhe pastaj drejtor i një konglomerati kinez për Evropën Juglindore, e fokusuar tek energjia.

Fevziu: Aty ka dhe C dhe D. Po biznesmeni politikan kush është?

Hoxha: Unë e di, por nuk mund ta them. Zoti Neza kishte një miqësi me zotin Gjiknuri.

Zyrtari i FBI ka hapur kompani ku është aksioner zoti Neza, është vetë ai dhe është një biznesmen që punion mer gazin. Ai ka hapur një kompani që nga kërkimet rezulton që ka të njëtën adresë me një kompani zvicerane, që ka marr në shfrytëzim një zonë gazmbajtëse në fushën Cakran-Mollaj.