BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

Aksidenti i vajzave në Shkodër, Artan Hoxha bën thirrjen urgjente për të dhuruar gjak për 27-vjeçaren

Aksidenti i vajzave në Shkodër, Artan Hoxha bën thirrjen urgjente

Një aksident i rëndë u shënua pasditen e kësaj të diele në fshatin Zues në Shkodër. Mjeti i cili drejtohej nga 27-vjeçarja Erisa Gucija, humbi kontrollin duke u përplasur më pas me një shtyllë anash rrugës. Nga aksidenti mbetën të plagosura tre të rejat të cilat ndodheshin në mjet.

Teksa dy vajzat e tjera u nisën menjëherë drejt spitalit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, për 27-vjeçaren forcave të zjarrfikëseve dhe efektivëve të policisë iu deshën rreth tre orë përpjekje për ta nxjerrë të renë nga automjeti.

Si pasojë Erisa Gucija ka humbur shumë gjak dhe aktualisht ndodhet në spitalin rajonal të Shkodrës në rrezik për jetën.

Së fundmi, gazetari Artan Hoxha përmes një postimi në “Facebook”, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që ndodhen në zonën e Shkodrës, të cilët kanë grupin e gjakut “A NEGATIV” dhe “ZERO NEGATIV” të paraqiten në ambientet e spitalit dhe të dhurojnë gjak për Erisa Gucijan, pasi jeta e saj është në rrezik serioz dhe ka nevojë emergjente për gjak.

“URGJENTE !

Kerkohet gjak i grupit A NEGATIV dhe ZERO NEVATIV ne SPITALIN RAJONAL SHKODER.

Ndihma e shpejte mund te ndihmoje në shpetimin e vajzes ERISA GUCIJA 27 VJECE, jeta e se ciles eshte në rrezik serioz dhe ka nevoje emergjente per gjak.

Vajza eshte demtuar gjate aksidentit te rende qe ndodhi sot në Shkodër.

U deshen me shume se 3 ore perpjekje, per ta nxjerre trupin e vajzes nga brenda mjetit ku ishte bllokuar gjate aksidentit.

I behet apel çdo qytetari qe ndodhet në zonen e Shkodres dhe ka kete grup gjaku, te ndihmoje per te shpetuar jeten e nje vajze te re, e cila po lufton me vdekjen”, shkruan Hoxha në postimin e tij në “Facebook”.

Më të lexuarat