BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Berisha hodhi 'baltë' mbi Ramën për dhunimin e avokatit Mëngjesi, Balla 'shpërthen' në Kuvend: Reaguat si në vrasjen e Azem Hajdarit

Berisha hodhi 'baltë' mbi Ramën për dhunimin e avokatit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, komentoi sot gjatë fjalës së tij në Kuvend, akuzat e opozitës në lidhje me dhunimin e avokatit Sokol Mëngjesi, ditën e djeshme në Tiranë. Balla u shpreh se reagimi i ish-kryeministrit Berisha dhe zëdhënësve të tij menjëherë pas ngjarjes i ngjan me atë të 12 shtatorit 1998 ku u vra  Azem Hajdari.

Balla: Nëse i hidhni një sy historisë brenda PD-së, kjo ngjarje  e djeshme me ngjau me reagimin të vetë Berishës dhe zëdhënësve të tij, sapo në 12 shtator 1998, u vra lideri historik i PD, Azem Hajdari. Kur ende policie po punonte, ai doli në konferencë për shtyp dhe emërtoi Fatos Nanon si urdhërues të vrasjes. Drejtësia konfirmoi gjithçka ndryshe.

Unë prisja nga ju si nënkryetar i PD, të vinit këtu e të thonit, nuk ishte kështu. Para pak minutash  kam biseduar me doktorët e Traumës, i falenderoj ata sepse po bëjnë një punë të shkëlqyer ndaj avokatit të nderuar zotit Mëngjesi. Besoj biem dakord se kjo është një ngjarje e cila është zbardhur e gjitha brenda 10 orësh. Po ju them që rasti në fjalë është rast tipik që më kujton një sjellje të kaluar. Dhe pasi Tonin Vocaj doli në një komunikim publik dhe e zbardhi ngjarje e bëri publik, do të kishte një reflektim. Përsëri të rruga e Salës e njëjta histori.

Më të lexuarat