BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Amnistia penale, drejtori i IEVP Vlorë bën njoftimin e rëndësishëm: Mund të përfitojnë dhe të tjerë të dënuar në ditët në vijim

Amnistia penale, drejtori i IEVP Vlorë bën njoftimin e

Edmond Leka, drejtor i IEVP Vlorë, thotë se në ditët e ardhshme mund të ketë edhe persona të tjerë që mund të përfitojnë nga amnistia penale. Por kjo sipas tij do të varet nga proceset gjyqësore që po zhvillohen.

Ai deklaroi gjithashtu se po punojnë edhe për punësimin në lidhje me këta persona.

“Deri tani përfitojnë 25 persona, nga të cilët 5 ulje dënimi dhe 20 lirim të menjëhershëm. Jemi në proces akoma, sepse ka pasur procese gjyqësore, dhe në ditët në vazhdim mund të kemi edhe persona të tjerë që mund të përfitojnë nga amnistia. Mund të jenë dhe 4 persona të tjerë dhe gjithmonë do të varet nga vendimi i gjykatave.

Jemi përpjekur që t’i sensibilizojmë të gjithë këta të dënuar që do të jenë në procese gjyqësore dhe mund të përfitojnë në vazhdimësi. Kemi punuar me formimin profesional për t’i pajisur me certifikata dhe për t’i përgatitur edhe për punësimin nesër pranë zyrës së punës me të cilën kemi folur”, u shpreh ai.