BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Aktualitet

AMP bën bilancin për nëntorin: Dy policë u arrestuan, 11 dosje në prokurori e 18 policë të dyshuar

AMP bën bilancin për nëntorin: Dy policë u arrestuan, 11

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar dy efektiva policie dhe ka hetuar 18 të tjerë për shpërdorim detyre gjatë muajit nëntor. Rasti më i rëndësishëm në bilancin mujor është arrestimi i shefit të kufirit në Korçë, kryekomisarit Stiljan Pasho, 53 vjeç, i cili në vend që të ndalonte drogën ndihmoi autorët në kalimin e 26 kg kanabis drejt Greqisë. Ai hipi në makinën e Lorenco Likës dhe pasi u sigurua që droga kishte kaluar kufirin, u kthye në vendin e tij në detyrë në pikën kufitare të Kapshticës. Por, polici nuk e merrte me mend se ishte në vëzhgim dhe shumë shpejt do të binte në pranga siç edhe ndodhi pasi policia greke kapi drogën. Stiljan Pasho është njëri nga 2 policët e arrestuar të muajit nëntor nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore. Rasti i dytë është një efektivi në Sarandë, i cili u aksidentua me makinë private dhe rezultoi në gjendje të dehur. AMP referoi në prokurori 11 dosje, kryesisht për shpërdorim detyre dhe korrupsion, me një total prej 18 policësh të dyshuar. Ndërkohë, me urdhër të organit të akuzës gjatë nëntorit u ekzekutuan në total 3 masa sigurie për 3 policë, pezullim nga detyra dhe ndalim dalje jashtë shteti. Sipas të dhënave të AMP-së, përgjatë nëntorit, Komisioni Disiplinor ka marrë vendime për 4 punonjës policie, në 1 rast për shtyrje të afatit të gradimit, 2 për shkelje të rëndë dhe 1 tjetër për shkelje të lehtë.