BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

Analisti i njohur zbardh detaje nga draft-Statuti për Asociacionin e propozuar nga Rama: E kishte për detyrë...

Analisti i njohur zbardh detaje nga draft-Statuti për Asociacionin e

Analisti Ilir Kulla i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” foli edhe në lidhje me draft-Statutin për Asociacionin e propozuar pak ditë më parë nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Kulla si ky dokument ështëe një përpjekte  për statutin e Asociacionit, ndërsa sipas Rama e ka për detyrë me kushtetutë që të merret me bashkimin kombëtar dhe qytetarët shqiptarë.

Sipas hije dyshimi ngre fakti se pse Rama nuk u konsultua me Kosovën para se ta dorëzonte këtë dokument.

Në lidhje me faktin nëse Rama do të fitojë pikë apo jo me këtë lëvizje, Kulla tha se kjo mbetet për t’u parë nëse do të implementohet ose jo.

Dokumenti është një përpjekje për statutin e Asociacionit, cfarë është kjo? Është kushtetuta e këtij Asociacioni.

E para, Edi Rama si kryeministër i Shqipërisë ka detyrë me kushtetutë që të merret më bashkimin kombëtar dhe qytetarët e Kosovës.

Me vetëdije Rama e ka ruajtur këtë propozim të fshehtë dhe nuk e ka konsultuar me Kosovën dhe këtu vjen hija e dyshimet.

Ai tekst ka ato 8 pikat, por jo ndonjë gjë të madhe. Rama e para e ka detyre politikë dhe e dyta për protagonizëm.

Nuk e dimë nëse do të fitojë pikë apo jo. Do të fitonte pikë nëse ky statut do të implementohej” tha Kulla. 

Më të lexuarat