BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Analisti i njohur zbulon prapaskenat e bujshme: Ja si Serbia u ndalua nga SHBA për pushtimin e Kosovës, i kërcënoi me…

Analisti i njohur zbulon prapaskenat e bujshme: Ja si Serbia u ndalua nga SHBA

Analisti Melazim Koci ishte i ftuar në “Top Talk” ku ka treguar se sipas një raporti të publikuar së fundmi nga revista amerikane Time, shërbimet sekrete kanë evituar sulmin serb ndaj Kosovës më 30 shtator.

SHBA ka kërcënuar Serbinë se nëse nuk ndalojnë, do eliminohet të gjitha forcat serbe brenda 36 orëve.

Melazim Koci: Revista e njohur amerikane Time raportoi se sulmi i 24 shtatorit ka pasur këtë pasojë m 30 shtator me sulm të përgjithshëm të Serbisë ndaj Kosovës, por është zbuluar nga shërbimet sekrete amerikane dhe ato e kanë evituar, madje e kanë evituar me kërcënimin që forcat serbe brenda 36 orëve, do të eliminohen , do të asgjësohen, të gjitha ato që janë pranë kufirit të Kosovës, nëse ai agresion do të çohet përpara. Vështirë është të bëhet një marrëveshje politike nëse mbi kokë qëndron armatimi i Serbisë i cili është sjellë nga Kina, nga Rusia, nga të gjitha anët. Unë mendoj se këto të dyja duhet të shkojnë paralelisht, nuk mund të ketë sukses dialogu politik pa shtensionimin e të tërës. Kosova është rrethuar nga të gjitha anët me forcat serbe. Vetëm 300 km nga kufiri qëndrojnë ato forca.