BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Arrestimi i mikut të "Rrumit" Shijakut, gazetari zbardh detaje: Bejdolli kishte dyshime se vëllezërit Beqiraj do eleminonin 'ortakun' e tij

Arrestimi i mikut të "Rrumit" Shijakut, gazetari zbardh detaje:

Gazetari Trashgim Sokolaj thotë se Agron Bejdolli, i cili u arrestua të martën, pasi ishte i kërkuar nga policia, tentoi të perrte peng dy vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj, për shkak se kishte dyshime se ata do të eleminonin Aleksandër Lahon, i njohur si “Rrumi” i Shijakut.

Në një intervistë televizive, Sokolaj u shpreh se vëllezërit Beqiraj nuk e kanë pranuar që kishin objektiv “Rrumin” e Shijakut.

“Në fakt, mënyra sesi ka rrjedhur kjo lloj ngjarje është interesante. Në momentet e para është raportuar si një aksident, sikur një makinë kishte goditur një motor në autostradë, në afërsi të Sukthit. Më pas është kuptuar që njëri nga vëllezërit që ishte në motori, ishte marrë peng dhe ishte mbajtur peng në një automjet, ku ka lëvizur për rreth 15 minuta dhe rreth 1 kilometër më tutje, hedhur nga makina dhe është hedhur në rrugë. Ata shkuan në polici, bënë padi, dhanë disa deklarime, treguan për pengmarrjen dhe trefuan dialektin e personave, thanë që ishin nga Durrësi, na pyetën për pronarin e një lokali në Durrës. Ky pronari i lokalit në Durrës, rezultoi që është Rrumi i Shijakut.

Arsyeja e pengmarrjes doli nga hetimet, ishte se anëtarë të grupit të Rrumit të SHijakut, për 1 javë ose rreth 10 ditë, kishin kuptuar që këta dy vëllezërit ishin duke vëzhguar Rrumin e Shijakut për ta vrarë. Këta persona kishin qëndruar në të njëjtin lokal ku drekonte dhe Rrumi i Shijakut. Dyshimet ishin që këta dy persona, mos janë duke planifikuar një atentar dhe Grupi i Rrumit të Shijakut vendosi të kundërpërgjigjet duke i marrë peng. Nuk u mësua nëse kishin marrë porosi për ta bërë këtë gjë. Ata nuk e kanë pranuar që ka qenë objektiv”, theksoi ai.