BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Aktualitet

Arrestohet administratori i spitalit privat në Tiranë, zhvati 2 milionë euro nga 4 banka dhe disa persona

Arrestohet administratori i spitalit privat në Tiranë, zhvati 2

Policia e Tiranës ka mundur të verë në pranga të shumëkërkuarin të shpallur në kërkim, Lefter Sulkaj, i cili njihet si administratori i spitalit gjerman në Tiranë, i pozicionuar te “Rruga e Kavajës”.

Ai akuzohet për mashtrim të qytetarëve dhe 4 prej bankave të nivelit të dytë. Nga mashtrimet Sulkaj ka përfituar 2 milionë euro. Sulkaj ju premtonte qytetarëve se do t’i bënte aksionarë në bizneset e tij në këmbim të shumave marramendëse që ata i ofronin.

Sulkaj dyshohet për mashtrime me pasoja te renda ndaj dhe Gjykata e Apelit ka dhënë “arrest me burg” për Lefter Sulkajn i cili është njëkohësisht edhe administratori i Spitalit Gjerman.

Me 27 korrik gjykata e Shkallës së Parë ka dhënë masën e sigurisë arrest shtëpie, ndërsa prokuroria kishte apeluar vendimin.

Pavarësisht shumës së madhe të mashtrimit, gjykata e Tiranës në datën 26 korrik e kishte lënë ne masën e sigurisë arrest shtëpie ndërkohë që më herët Sulkaj ishte arrestuar nga policia teksa pushonte në një plazh të Sarandës.

Pjesë e skemës mashtruese rezultojnë të jenë edhe punonjësit e një banke të nivelit të dytë në Tiranë ku biznesmeni ka bërë disa prej transfertave që janë kthyer në objekt hetimi pas kallëzimit nga katër qytetarë një prej të cilëve është i afërm i të akuzuarit.

 

Më të lexuarat