BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Artan Hoxha plas deklaratën e fortë: Në Shqipëri ka dy laboratorë kokaine! Aksioni i fundit që u gjet plehu kimik...

Artan Hoxha plas deklaratën e fortë: Në Shqipëri ka dy

Artan Hoxha, i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", deklaroi se në vendin tonë dyshohet se ka dy laboratorë kokainë që vijojnë të operojnë, por në përgjithësi shtoi se roli i laboratorëve është zbehur, pasi trafikantët kanë më shumë interes ta marrin lëndën narkotike nga Amerika Latine me sasi të mëdha. 

Hoxha gjithashtu tha se polumbarët shqiptarë, kanë vajtur në vendet skandinave dhe e marrin drogën poshtë anijeve, një metodë kjo që mundoson shmangien nga skanerët. 

"Në momentin që ndodhet Shqipëria sot, interesi për të patur laboratorë të kokainës është zvogëluar. 

Aksioni i fundit që u gjet plehu kimik, sasitë e kokainës që hyjnë të gatshme janë të mëdha, nuk është parë e nevojshme të përdoret laborator, që është i rëndësishëm për ta kthyer kokainën nga një formë në një tejtër.

Sipas agjencive të huaja dhe hulumtive, dyshohet se janë të paktën dy laboratorë të tillë. Njëri kryesisht me element që vijnë për industrinë ushqimore, pra të kthehet nga ajo tretësirë në pluhur. Dhe rasti tjetër që u kap edhe në Bolivi 2.2 ton, të tretur në konservat e asparagut. Asparagu është shtuar nëpër lokale...  Është një lëndë që vjen si puna e bananes, vjen me shumicë, sepse është një produkt që fitimi vjen nga gjë tjetër.

Pra përdorimi i laboratorëve, nuk ka më efektin që ka patur në të kaluarën, pse do ta kthesh, kur e sjell me ton?! Me këtë fuqi që kanë organizatat kriminale, sot e kanë më lehtë ta lëvizin kokainën në gjendjen që është pa patur nevojë ta kthejnë në element të tjerë.

Kërkojnë lidhje të qëndrueshme me kartelet në Amerikën Latinë dhe po ashtu kimisti që duhet të vijë në Shqipëri dhe ta kthejë në pluhur.

Në ratin e fundit, në Skandinavi, kryesisht në Hollandë dhe Beligjikë, janë kapur polumbarë shqiptarë, sepse lënda narkotike vihet poshtë anijes, polumbari shkon dhe e merr. E kanë bërë edhe të tjerët para nesh por ne mësojmë kollaj dhe talentin që kemi e shpërdorojmë në këtë nivel", tha Hoxha.