BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Arti në zi/ Humbje e madhe për Shqipërinë, ndahet nga jeta aktori i talentuar shkodran

Arti në zi/ Humbje e madhe për Shqipërinë, ndahet nga jeta

Është ndarë nga jeta në moshën 98-vjeçare aktori Lekë Mosi, pjesë e trupës së Estradës Profesioniste të Sarandës.

Arti në zi/ Humbje e madhe për Shqipërinë, ndahet nga jeta

Mosi ishte një aktor i talentuar por edhe njeri plot vlera i respektuar në qytetin e Sarandës ku kaloi një pjesë të madhe të jetës dhe la gjurmë në jetën artistike të qytetit bregdetar.

Drejtori i Institutit të Jetimëve Shqiptarë, Ilir Çumani ka dhënë lajmin e trishtë.

“Leka ishte një personazh i dashur për bashkeqytetarët e tij në Sarandë dhe në Shkodër nga ku Ai ishte dhe ku kaloj vitet e fundit të jetës së tij.

Ai ishte një mik i rrallë për këdo që pati fatin ta njihte nga afër, ishte një familjar i mirë dhe një artist që me lojën e tij aktoriale ka lënë gjurmë të pashlyeshme në jetën artistike të Sarandës e më gjerë, duke skalitur bukur e me mjaft sqimë tipa dhe karaktere që nuk do të harrohen nga publiku sarandit e më gjerë.

Me largimin e tij përgjithmonë nga jeta, familja humbi Njeriun më të dashur, Mësuese Klorinda humbi bashkëshortin e saj të mirë dhe shembullor, fëmijët Marku dhe Terezina, babanë e dhembshur, të dashur dhe të përkushtur, nipërit dhe mbesat gjyshin fjalë pak e zemërdhembshur.

Miqtë dhe dashamirësit e tij të pafund humbën një shok e Mik të rrallë…

Shpirti Yt u prehtë në Paqen e merituar”, shkruan Çumani.