BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

"Ata që dënohen me shumë vite burg, dalin si kriminelë sepse nuk kanë asgjë për të humbur", Artan Hoxha zbulon detajet e bujshme për kultivimin e kanabisit: Ja cilat janë zonat më  problematike

"Ata që dënohen me shumë vite burg, dalin si kriminelë

I ftuar në një emision televiziv, gazetari Hoxha tha se fidanët janë mision i vështirë për tu kapur nga policia, ndërsa shtoi se farat po merren nga Holanda, pasi ato vendase nuk janë të sigurta.

Hoxha ngriti edhe njëherë shqetësimin për shpërndarësit që kapen me doza të vogla kanabisi, ku tha se ata që dënohen me shumë vite burg, dalin si kriminelë sepse nuk kanë asgjë për të humbur.

Kanabisi nuk përbën më lajm. Rasti në Velipojë tregon për përmasa, të kapësh fidanët është e vështirë. Mjafton 1 metër katrorë bukë peshku, i fshehin edhe poshtë krevatit. Policia nga janari fillon kontrollon tunelet serrat. Farat nuk janë më vendi, vijnë nga jashtë se ka përqindjen më të lartë të garancisë. Farën që merr në Shqipëri ti nuk di çfarë del nga ajo. Në Holandë është e sigurt. Këtë vit policia e ka filluar kontrollin, në Shkodër 37 mijë rrënjë. Në këto momente bimët janë në fazën e inkubacionit dhe po punohet territori ku do vendosen. Zona problematike do jetë e Shkodrës, aty ka pasur probleme edhe me sulmet ndaj policisë. Ne na ka ikur dhe fuqia punëtore, kanë ikur në Spanjë ata. Në këto momente, problemi që ka vendi është, kërkesa për kanabisin është rritur dhe çmimi është rritur. Rritja e numrit të turistëve, rrit kërkesën për kanabis dhe shumë vende nga BE…Gjermania e legalizoi. Ne dënimin për kanabis e kemi të frikshëm. 1 mijë e 100 janë arrestuar si shpërndarës. Shqipëria duhet të ketë një strategji tjetër, qoftë penale për dënimin dhe ndëshkimin e tyre që merren me shpërndarje. Nëse kap një shpërndarës me disa doza dhe e dënon me 5 vite burg, ti po përgatit një kriminel. Ai të shkon në Ekuador Kolumbi, s’ka ça humb më ai”-u shpreh gazetari Artan Hoxha.