BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x
BREAKING NEWS

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda tre vitesh, fluturime edhe në linjat transatlantike, flet drejtori i “TIA” dhe zbulon se “Kastrati Group” do të investojë 60 milione euro vetëm gjatë vitit 2024

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda
x
BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x

Aktualitet

Atentati mafioz ndaj Ardian Gjeloshit, Klodiana Lala zbërthen skenarin e frikshëm dhe 'gabimin' që mund të çojë në gjurmët e autorëve: Nëse gjendet...

Atentati mafioz ndaj Ardian Gjeloshit, Klodiana Lala zbërthen skenarin e

Gazetarja Klodiana Lala tregoi detaje nga mënyra se si u organizua atentati ndaj Ardian Gjeloshit në Kurbin.

“Ardian Gjeloshi është një personazh problematikë në zonë, një personazh që ka hesape të hapura me të gjitha grupet kriminale, i përfshirë në histori të hakmarrjeve, një personazh që policia e ka skeduar prej vitesh.

Në pikën e inerteve janë futur dy automjete, njëri një Range Rover i vjedhur në Lezhë dhe një Golf i vjedhur në Durrës. Mendoj se atentati është organizuar dy javët e fundit kohë kur janë vjedhur automjetet.

Punëtorët hynin në biznesin e interneteve në orën 6 30 të mëngjesit. Në këtë kohë shkonte edhe pronari, i cili kishte reduktuar daljet në qytet dhe shkonte në këtë pikë me mjetet të blinduar. Pak minuta më pas ka mbërritur edhe toga e vrasëve. Automjeti ka pasur një dritë të ngjashme me atë të policisë. Nga punonjësit e pikës së inerteve është menduar se janë forca policie. Momenti është filmuar.

Nga këto makina kanë zbritur dy persona. Ata janë me rroba të zeza. Nuk janë uniforma policie, por janë të ngjashme. Kanë qëlluar me dy kallashnikovë. Breshëria është qëlluar mbi ekonomistin me gjasë autorët nuk e kanë njohur shënjestrën. Gjeloshi ka arritur të ngjitet në automjetin e blinduar dhe ka shkuar drejt spitalit. Ndërkohë, dy automjetet janë larguar dhe poshtë urës së Milotit janë shkrumbuar ku janë gjetur edhe dy kallashnikovë.

Ka një pistë për hetuesit sepse kanë arritur të bien në gjurmët e një prej personave që ka vjedhur për shkak se kanë kapur një paketë, pasi Range Rover nuk e hapnin me thyerje por me një pajisje. Nëse gjendet grabitësi i Range Rover mund të zbulojë ngjarjen”, theksoi ajo.

Më të lexuarat