BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Aktualitet

Atentati në Tiranë/ “Jetime që 5-vjeçe”, Klodiana Lala rrëfen jetën e vështirë të Mimoza Pajës

Atentati në Tiranë/ “Jetime që 5-vjeçe”,

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar në emisionin “Opinion” historinë prekëse të Mimoza Pajës, 58-vjeçares që u vra mbrëmjen e shkuar në rrugën “Don Bosco”. Lala tha se gruaja jetonte në një dhomë të vogël pranë lokalit ku humbi jetën dhe se kishte patur një jetë të vështirë. Ajo mbante në shtëpi edhe mbesën 10-vjeçare, pasi e bija ishte divorcuar dhe kishte nisur një jetë të re.

“Mimoza Paja jetonte në një dhomë të vogël vetëm 10 metër nga lokali. Djali i saj punonte kamerier në një lokal në Ministrinë e Bujqësisë, që në moshën 5-vjeçare kishte mbetur jetime. Në vitin e parë të martesës humbi vëllain dhe më pas edhe bashkëshortin. Një nga vajzat divorcohet dhe pasi martohet sërish vajzën e vogël e lë me të ëmën”, tha Lala.

Më të lexuarat