BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

“Athina ka gati një minoritar nga SHBA, një mjek dhe…”/ Eksperti i gjeopolitikës zbulon emrat, ja kush mund ta zëvendësojnë Fredi Belerin

“Athina ka gati një minoritar nga SHBA, një mjek

Kryetari i Lëvizjes “Atdheu” dhe ekspert i gjeopolitikës, Kreshnik Osmani, ka zbuluar në “Ditari” katër emra, të cilët në Athinë përfliten si kandidatë të mundshëm që do të garojnë në zgjedhjet e parakohshme lokale në bashkinë e Himarës, pasi drejtësia të marrë vendimin final për Fredi Belerin.

Osmani tha se Greqia dhe kryeministri Rama do të “lajnë duart” me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës dhe do të nisë një fazë e re e fqinjësisë së mirë mes dy vendeve.

“Athina e ka të qartë që nuk shkon dot gjatë në këtë betejë, sepse Edi Rama shkon në Bruksel dhe thotë çlidhje kam unë me drejtësinë. Kjo është çështje e SPAK-ut, SPAK-un e kanë bërë amerikanët. Dhe lan duart Rama me këtë çështje.”

Sipas tij pas 18 dhjetorit çështja Beleri do të zbehet dhe nuk do të jetë më pika e fërkimit mes Tiranës dhe Athinës. Sa i përket kandidatëve të mundshëm, ai zbuloi se emri më në zë është ai i një minoritari greko-shqiptar që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Fredi Beleri nuk është fare në llogaritë e Athinës. Është një kalë beteje momental. Athina ka gati katër emra sot për të zëvendësuar Fredi Belerin. Njëri është nga minoritarët e SHBA që po bëhet gati ti hipi avionit dhe të vijë të kandidojë. Minoritar greko-shqiptar. Tjetri është mjek nga Tirana. Ka dhe dy personazhe të tjerë. Beleri do zëvendësohet. Do bëjë ca kohë burg aty dhe Athina do thojë s’kemi më lidhje, është çështje e drejtësisë së Shqipërisë. Le të vazhdojnë proceset integruese, stabiliteti i rajonit, fqinjësia e mirë dhe iku u harrua. Athina është më e mençur sesa të krijojë turbulenca me shqiptarët në këtë vend.”

Më të lexuarat