BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Avokati i nënës lehonë tregon "të fshehtat" e arrestimit: Dianën e denoncoi ish-vjehrri

Avokati i nënës lehonë tregon "të fshehtat" e

Anton Kosteri, avokati që është marrë me çështjen e Diana Bahçjas tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se 25-vjeçarja u denoncua nga ish-vjehrri.

E reja e cila u arrestua duke lënë foshnjën 8-ditëshe në shtëpi, tashmë është liruar nga burgu. Gjykata e shkallës së parë në Tiranë i ka vendosur një gjobë në vitin 2020 prej 2 milionë e 500 mijë lekë të vjetër, duke ia konvertuar në 50 ditë burg. Arsyeja e gjobës është braktisja e fëmijës që Diana ka nga martesa e parë.


“Ne kemi arritur të gjejmë vetëm 2 vendime të gjykatës. Vendimin e vitit 2020 që e ka dënuar me gjobë fillimisht për veprën penale të braktisjes së fëmijës së mitur dhe më pas vendimin e konvertimit. Ajo është denoncuar në datën 9 qershor të vitit 2017 në komisariatin e policisë Mat. Aty ka filluar procesi, e ka denoncuar konkretisht, ish-vjehrri i cili ka pretenduar që Diana është larguar nga banesa në mënyrë të papritur dhe ka lënë fëmijën e mitur 8 muajsh. Të njëjtin qëndrim ka mbajtur dhe ish-vjehrra e më pas është konfirmuar dhe nga ish-bashkëshorti, që në fakt në momentin kur pretendohet se Diana është larguar nga banesa, ai nuk ka qenë në Shqipëri, por në emigrim në Greqi për arsye ekonomike,” – u shpreh avokati.

 

Më të lexuarat