BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Lifestyle

Bëni kujdes pasi sot do jeni nën monitorim, ja çfarë parashikojnë yjet

Bëni kujdes pasi sot do jeni nën monitorim, ja çfarë

Dashi
Punëdhënësit do t’ju shikojnë duke punuar. Ata do të kujdesen për veprimet tuaja dhe produktivitetin tuaj. Është e rëndësishme që ju të jeni efikas dhe të ndërgjegjshëm për cilësinë e punës që po prodhoni.

Demi
Një gabim që nuk arritët ta kapni disa javë më parë po ju ndjek tani. Papritmas përballeni me sfida të vështira dhe kundërshtime shumë të forta. Pranojeni gabimin tuaj dhe punoni për të gjetur një zgjidhje të re.

Binjaket
Planifikoni përpara! Mendoni gjërat në mendjen tuaj përpara se të hidhni hapat e parë. Pyesni veten se si do të shkojë dita. Luaje filmin në kokën tënde, duke pyetur veten se çfarë do të ndodhë pas skenës së parë, pastaj skenës së dytë, etj.

Gaforrja
Jeni një hap përpara njerëzve që ju rrethojnë. Në vend që të zhgënjeheni nga ritmi i tyre i ngadaltë, merrni kohë për t’i nxitur ata në mënyrën tuaj të të menduarit. Jini të durueshëm, mbështetës dhe mirëkuptues. Të bësh këtë do ta përshpejtojë procesin.

Luani
Jo të gjithë i shohin gjërat ashtu siç i shihni ju. Në mendjen tuaj, duket se të tjerët kanë ngecur në epokat e errëta – veçanërisht sot. Jepini atyre një pushim dhe përpiquni të mos i nxisni shumë. Sa më shumë të shtyni, aq më shumë do t’ju rezistojnë. Jini mendjehapur.

Virgjeresha
Emocionet tuaja janë nën kontroll dhe kjo po ju bën më të lehtë të përqendroheni në punën tuaj. Ndjenja juaj e tokëzimit është e fortë – ju ndihmon të stabilizoni dhe të realizoni ëndrrat tuaja. Tani është koha për të manifestuar mendimet dhe dëshirat tuaja.

Peshorja
Ju dëshironi që të kishit besimin e së djeshmes që ende digjet brenda jush sot. Fatkeqësisht, nuk është kështu. Sot ka letargji deri në ditën që po ju bën të vështirë për të përqafuar guximin që keni marrë një ditë më parë.

Akrepi
Ju jeni si mbreti ose mbretëresha e fuqishme që ulet mbi fuqinë e madhe të hedhur. Mbajeni gjoksin lart dhe flisni me besim. Dëshira juaj do të realizohet kështu që vazhdoni me urdhrin tuaj. Aspekti sentimental parashikohet në formë sot.

Shigjetari
Jini më konservatorë në qasjen tuaj. Ndonjëherë veprimet tuaja kufizohen me pamaturinë. Shumë herë, kjo lloj sjellje do t’ju çojë atje ku dëshironi të shkoni, por tani, ky lloj veprimi do të çojë vetëm në probleme.

Bricjapi
Njerëz rreth jush janë duke bërë llogari ashtu si ju. Njerëz të tjerë janë në gjendje të kuptojnë hollësitë e një situate të caktuar. Bashkohuni me këta njerëz tani dhe ndani njohuritë tuaja. Ndërsa bashkoni pjesët, zbulohet një pamje e mrekullueshme.

Ujori
Idetë tuaja janë përrallore, por mënyra juaj për t’i zbatuar ato nuk është aq efektive. Përdoreni sot për t’u bërë më të bazuar. Bëhuni më praktik. Ju duhet të keni një kuptim të fortë të llojit të tokës me të cilën po punoni përpara se të mbillni farat.

Peshqit
Ritmi i ditës është shumë i favorshëm për veten dhe punën tuaj. Të tjerët janë në gjendje t’ju mbështesin. Mos ngurroni të mbështeteni në to nëse ngecni në ndonjë mënyrë. Me qëndrueshmëri fiton garën dhe ju jeni në pozicionin e përsosur për ta bërë këtë.