BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Shenjat e horoskopit që u mësojnë fëmijëve të tyre konceptin e disiplinë

Shenjat e horoskopit që u mësojnë fëmijëve të tyre

Disa prindër janë më të rreptë se të tjerët, por kjo nuk do të thotë se ata janë “pa zemër”. Gjithçka që ata duan për fëmijët e tyre është që ata të jenë të disiplinuar, t’i dëgjojnë ata, si mësuesit dhe familjarët, në mënyrë që të mos jenë të llastuar. Le të shohim se për cilat shenja po flasim:

Virgjëresha

A është e mundur që një Virgjëreshë të rrisë ndonjëherë fëmijë të llastuar? Si prind, kjo shenjë është mjaft strikte, vendos rregulla dhe dëshiron të ketë fëmijë që do të ndjekin një orar të caktuar dhe nuk do të devijojnë. Virgjëresha ka kërkesën që ata të kenë sjellje të mirë dhe të jenë të bindur. Ajo nuk dëshiron të kundërshtohet apo të merret në pyetje. Ajo nuk toleron shumë… Fëmija nuk mund ta rrëzojë me të qarën e tij.

Bricjapi

Njëri është shefi në shtëpi dhe ai nuk është askush tjetër veçse Bricjapi. Nuk ka si të pranojë abuzimin dhe sjelljen e keqe nga fëmijët e tij. Ata do të bëjnë çdo gjë që ai thotë, sa herë që ai thotë dhe do të ndjekin një orar. Bricjapi dëshiron që të ruhet rregulli dhe nuk mund të durojë të shohë fëmijë të llastuar duke qarë. Ai nuk është aspak fleksibël dhe nuk do të përkulet ndaj asnjë ankese, të qare apo kërkuese.

Demi

Nëna e shenjës së Demit do të jetë kokëfortë, egoiste dhe nuk do të ndryshojë aspak mendim. Ashtu si në përditshmërinë e saj, edhe si nënë, dëshiron që gjithçka të bëhet sipas standardeve dhe sipas dëshirës së saj. Fëmijët duhet të ndjekin orarin e saj, të respektojnë kufijtë e saj dhe t’u binden urdhrave të saj. Por përtej çdo rreptësie dhe absolutiteti, nëna Demi po jep. Ajo do të bëjë gjithçka për fëmijët dhe familjen e saj dhe do të sigurohet që t’u sigurojë atyre stabilitet, siguri dhe dashuri.

Akrepi

Nëna e shenjës së Akrepit është e rreptë, kërkuese dhe dëshiron të kontrollojë jetën e fëmijëve të saj. Ajo nuk bën kompromis dhe nuk dëgjon shumë herë mendimin e tyre. Qëllimi i saj është të sjellë në jetë luftëtarë të denjë dhe t’u sigurojë atyre një të ardhme më të mirë të mundshme. Për t’i forcuar ato do të përdorë metoda të ndryshme. Për të ka rëndësi rezultati, ndaj edhe nëse sforcohen pak, nuk ka rëndësi. Nëna Akrep i adhuron fëmijët e saj dhe do të jepte jetën për ta. Gjithçka që bën, e bën thjesht dhe vetëm nga dashuria dhe shqetësimi i saj absolut.