BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

Deklaratat e Trump për vendet e NATO-s, Robert Papa zbulon skenarin e ish-presidentit të SHBA: Mund të ketë në mendje një aleancë me...

Deklaratat e Trump për vendet e NATO-s, Robert Papa zbulon skenarin e

Yuri Kim, aktualisht zëvendës ndihmës sekretarja kryesore për Çështjet Evropiane ka refuzuar t’i përgjigjet pyetjes së gazetarit Robert Papa për bazën e Kuçovës.

Gazetari Papa tha se Kim u kap në vështirësi, por nuk e mbrojti Ramën kur u pyet: A është e vërtetë që në bazën e Kuçovës do të stërviten pilotët ukrainas?

Ambasadorja Kim më dha të drejtën për pyetje dhe unë e pyeta: A është e vërtetë që në bazën e Kuçovës do të stërviten pilotët ukrainas dhe ajo s’kishte si ta thoshte dhe unë isha i detyruar ta bëjs këtë pyetje, t’i bëja lidhjen që po e toleronin korrupsionin e Ramës pikërisht pse po bëhen këto lojëra në Kuçovë apo në Durrës. Ajo u kap në vështirësi, por nuk e mbrojti zotin Rama duke thënë se nuk është i korruptuar se nuk ka si të dalë në kundërshtim me raportet vjetore që bëhen nga DASH, raporte që Ramën e përshkruajnë si një kryeministër të një qeverie të korruptuar.

Më tej, Papa tha se deklaratat e Donald Trump për vendet anëtare të NATO-s janë thjesht konsum fushate pasi nuk do e realizojë vërtetë atë që tha.

Sipas Papës, Trump ka në mendjen e tij një aleancë me britanikët.

Ato që thotë Trump në fushata janë konsum fushate, nuk është e vërtetë që Trump do e realizojë atë që tha me të vërtetë. Me Bolton e kam trajtuar disa herë, Trump ka qenë gati të largohet nga NATO. Trump ka të drejtë. Amerika dhe 80 vjet që mbron Europën dhe Europa bën biznes me Rusinë.

Ideja e Trump është që çdo vend europian duhet të paguajë 2%. Dhe Trump thotë nëse paguhet unë do ju lë në mëshirë të Rusisë se është barrë e madhe për Amerikën. NATO është Amerika, Anglia dhe fuqia e Turqisë, vendet e tjera siç jemi ne, Mali i Zi, Gjermani e Franca nuk kanë forcë reale. Mbase Trump në mendjen e tij ka një aleancë me britanikët. Bolton thotë që ka ardhur koha që në NATO të hyjë dhe Australia dhe Japonia dhe Izraeli, por kjo ka krijuar probleme dhe ndaj nisi konflikt në Ukrainë.

 

Më të lexuarat