BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Del fotografia e fundit e Joy-t para se të dhunohej, zbardhet lëvizja e fundit e prokurorisë

Del fotografia e fundit e Joy-t para se të dhunohej, zbardhet lëvizja

Shtatë persona janë marrë në pyetje lidhur me dhunimin barbar të 22-vjeçares keniane Xhoi, në mesin e gushtit të këtij viti, ngjarje që ka mbetur pa autor.

Nga kamerat e sigurisë së kazinos ku ajo punonte, te stadiumi Air Albania, është kapur momenti i fundit kur Xhoi dhe shoqja e saj e dhomës kënë ambientet e punës. Vetëm pak çaste më pas, 22-vjeçarja do të dhunohej dhe hidhej nga kati i dytë i ballkonit të shtëpisë në Tiranë.

Prokuroria ka sekuestruar edhe pamjet filmike të kapura nga kamerat e sigurisë në Ambasadën Turke, pas pallati ku banonte Xhoi ndodhej ngjitur me godinën e ambasadës.

Gjithashtu, pak ditë më parë është kërkuar ekzaminimi i mbetjeve në trupin e Xhoit, çka mund të ndihmojë në identifikimin e autorit në të ardhmen përmes ADN-së.

E reja nga Kenia u dhunua në 12 gusht, nga persona të paidentifikuar. Ajo u nxorr me vështirësi nga ambulanca, për shkak se vendi ku ishte hedhur ishte i rrethuar dhe nul lejohej hyrja.

Xhoi ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore nën kujdesin e mjekëve të Spitalit të Traumës në Tiranë. Disa javë më parë, ajo arriti të dalë nga frymëmarrja artificiale, por e ka të pamundur të flasë apo lëvizë.