BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Aktualitet

"Dërgojnë mallrat e vjedhura në Rusi!" Mediat britanike dush të ftohtë “shqipeve”: Bandat shqiptare grabisin biçikletat "luksoze" në lagjet e pasura të Londrës

"Dërgojnë mallrat e vjedhura në Rusi!" Mediat britanike

Bandat shqiptare kanë hartuar lista të biçikletave luksoze prej mijëra paundësh për t'i grabitur në një pjesë të pasur të Londrës, raportojnë mediat britanike. Sipas mediave vendase, muajt e fundit ka pasur një mori grabitjesh midis orës 5 dhe 7 të mëngjesit, duke synuar çiklistët që përdorin parkun përpara se të lejohen makinat. Disa organizata britanike të çiklizmit, po përgatisin një letër për Sir Mark Rowley, komisionerin e Policisë Metropolitane, duke bërë thirrje për më shumë oficerë që të vendosen në zonë. Mediat shkruajnë se viktimave u është thënë nga policia se sulmet po kryhen nga një bandë shqiptare që po i dërgon mjetet në Rusi në mes të sanksioneve të vendosura ndaj vendit pas pushtimit të Ukrainës. 

Grupi Regent’s Park Cyclists tha se më shumë se 30 klube, të cilat përbëhen nga më shumë se 5,000 anëtarë, janë drejtuar për më shumë siguri në zonë. 

“Sulmuesit janë me të vërtetë atje në kërkim të njerëzve. Ata nuk kanë targa, heqin targat nga biçikletat, veshin kapuç. Ata janë të përcaktuar qartë në rolin e tyre”, tha Sean Epstein, kryetar i grupit Regent’s Park Cyclists.