BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

'Djemtë i vendosin çmim vajzave', gazetarja e njohur tregon se çfarë ndodh në grupin Albkings: Fotografitë dhe të dhënat e të miturave qarkullojnë për të tërhequr klientë

'Djemtë i vendosin çmim vajzave', gazetarja e njohur

Gazetarja Rovena Cerka shprehet se në grupin Albkings në Telegram, publikohen fotografi intime të vajzave pa dijeninë e tyre, me qëllim denigrimin.

Cerka tha se djemtë madje i vendosin çmime vajzave, duke ofruar në këtë grup kontaktet e tyre, si Instagram, Tik Tok apo edhe numrin e telefonit.

Ajo tha gjithashtu se krimi kibernetik në Shqipëri ka treguar se është i paaftë t’i luftojë këto lloj fenomenesh, të cilat sipas saj, nuk duhet të tolerohen.

“Nuk janë të pakta fotografitë e vajzave që janë të mitura dhe ndodhen brenda këtij grupi. Në grup ka dy momente shumë të rëndësishme, vajza që punojnë në rrjetin e prostitucionit dhe ofrojnë kontaktet dhe fotografitë e tyre brenda grupit, duke u munduar të tërheqin klientë.

Nga ana tjetër, kemi djemë që u caktojnë çmimin vajzave, që as nuk i njohin madje. Kjo ndodh me qëllim denigrimin e tyre. Kemi djem që ekspozojnë të dhënat e një vajze me kontaktin e tyre, Instagramin, TikTok-un, numrin e telefonit, etj dhe vendosin një çmim me qëllim denigrimin e tyre.

Nuk është hera e parë që ndodhin këto gjëra, por nuk do të thotë se duhet të tolerohen. Krimi kibernetik në Shqipëri ka treguar se nuk është i aftë të merret me këto çështje”, tha Cerka.