BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

Dosja e SPAK dhe fati i Martinajt/ “Shkundje të politikës”, gazetari i njohur 'zbërthen' detajet: Ja çfarë do të sjellë “Metamorfoza 3”

Dosja e SPAK dhe fati i Martinajt/ “Shkundje të

Gjatë operacionit dy ditor të policisë, RENEA-s dhe Forcave Shqiponja u vunë në pranga 8 anëtarë të bandave të njohura kriminale, ndërsa për 6 të përfshirë dhe që ndodhen në burg, u ekzekutuan vendimet e Gjykatës duke u njohur me akuzat, përkatëse në qeli.

Ky operacion i SPAK goditi bandat kriminale në vend. Gazetari Ervin Leka në një emision televiziv theksoi se dosja metamorfoza 3 do të sjellë një “shkundje të politikë”, pasi nga hetimet pritet të dalin edhe emra politikanësh të përfshirë.

“SPAK arriti të bëjë të penduar një personazh si Nuredim Dumani. Kjo dosje mund edhe të jetë hedhur si karrem për të kapur bosët e krimit, por sa i përket vrasjeve që janë bërë nga kundërshtarë të Martinaj ose jo. Vis Martinaj kishte një skuadër vrasësish pas vetes dhe këto kanë dalë edhe në këtë dosje. Mesa duket janë këto personazhe që nuk po kapen që po arrijnë këto vrasje, por edhe nuk po kapen”, tha ai.

Gjithashtu gazetari Leka gjatë kësaj interviste, tha se dosja “Metamorfoza 3”, pritet të nxjerrë emra politikanësh dhe se sipas tij do të ketë një “shkundje” të politikës.

“Dosja “metamorfoza 3”,është një dosje ku do të verifikohen lidhjet, edhe përfshirja në këtë dosje nëse do të dalin apo jo emra politikanësh them se do të ketë një shkundje të politikës.