BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe

Në emisionin “Open” po diskutohet në lidhje me kokainën e nisur nga Amerika Latine dhe që përfundoi në Frakull të Fierit.

Sasia e drogës, rreth 430 kg kokainë u kap si pasojë e një operacioni të bërë edhe me ndihmën e DEA, SPAK, autoriteteve shqiptare dhe atyre malazeze.

E ftuar në studio, gazetari Jul Kasapi ka deklaruar se ky është një nga rastet e rralla që sasia e narkotikës është lejuar të shkojë deri tek porositësi dhe të zbardhet edhe dinamika e ngjarjes dhe personat e përfshirë.

Kasapi ka ngritur dyshime edhe mbi punën e SPAK për të cilin tha se vepron me standard të dyfishtë.

“Operacion për tu përshëndetur. Zakonisht kapet në Durrës dhe nuk lejohet që të çohet deri në fund. Është evidentuar që në Tivar dhe është lënë të shkojë tek porositësi, vëllai i ish kryetarit të komunës Frakull. SPAK në të gjitha rastet e trafikimit të lëndëve narkotike, por funksionon me standarde të dyfishta. Një grup të strukturuar kriminal në këtë rast, por në rastet e tjera nuk kemi grup të strukturuara. Kemi edhe rastin e fshatit Rërëz ku u kapën mbi 800 kg hashash, 18 persona që ruanin laboratorin të armatosur dhe SPAK ia ka lënë prokurorisë së Beratit. Pikëpyetje e madhe mbi SPAK. Këtu ka një problem standardi.
Për herë të parë në Shqipëri droga ka ardhur në pleh kimik. Më parë ka ardhur me vajin e palmës. Grupet kriminale janë sofistikuar shumë, por edhe në rastet e futjes në kontejnerë me sasi të vogla që të mos kuptohen tregon po këtë.

Ky është rasti i 2 që na vijnë ekspertë nga Kolumbia siç ishte rasti i parë me Xibrakën. Eksperti kimist mendohet se nuk ka dalë nga territori shqiptar por nuk është bërë e mundur kapja e tij”, tha ai.