BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Dronët ‘Bayraktar’ në Shqipëri/ Eksperti Karamuço bën paralajmërimin e fortë: Duhen parë edhe aftësitë tona mbrojtëse

Dronët ‘Bayraktar’ në Shqipëri/ Eksperti

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se mbërritja e tre dronëve Bayraktar në Shqipëri, është pjesë e një programi për mbrojtjen dhe fuqizimin ajror të vendit tonë.

Në një intervistë për “Tirana Live”, Karamuço u shpreh se Shqipëria ka prodhuar stabiltiet në rajon, por duhen parë edhe aftësitë tona mbrojtëse.

“Këto janë pjesë e një programi për mbrojtjen që ne kemi, në vazhdimësi, janë pjesë e fuqizimit edhe ajror. Po ashtu nuk duhet ndalemi vetëm te dronët, por edhe te helikopterët që po vijnë, Black Hawk amerikanë. Janë pjesë që ne na kanë munguar, ne kemi pasur më së shumti helikopterë transporti, por do të kemi helikoterë edhe me pajisje të tjera, mund të jenë sulmi, shkatërrimi dhe në këtë kuadër janë edhe dronët. Kini parasyh që i gjithë Ballkani po armatoset, ne jemi na të fundit që po e bëjmë këtë. Më shumë kemi prodhuar stabilitet, por duhen parë edhe aftësitë tona mbrojtëse.

Jemi vend i NATO-s, disa detyra po i përmbushim, duke filluar nga buxheti, edhe në blerjen e këtyre pajisjeve që po vijnë gradualisht. Është shprehur edhe nga sekretari i NATO-s, por edhe nga shumë përfaqësues ndërkombëtarë, të vendi tonë nevoja për të forcuar elementë të sigurisë, të mbrojtjes. Kjo vjen duke parë edhe zhvillimet nga Ukraina, duke vijuar me zhvillimet në Kosovë, Bosnje. Ne kemi pasur problemet tona, edhe miratimi i strategjisë së re të mbrojtjes. Zhvillime mund të ketë në Ballkan, por ne jemi vend i NATO-s. Duhet të japim kontributin tonë, jo vetëm për të mbrojtur territorin tonë, por edhe për t’u angazhuar në operacione të tjera ndërkombëtare”, theksoi ai.